NIPiP uruchomiła wsparcie psychologiczne dla pielęgniarek i położnych

NIPiP
Przemęczenie, stres, lęk sprawiają, że do głosu dochodzą negatywne emocje. O to nie trudno w obecnej sytuacji, bo personel medyczny jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.
Medexpress 2020-03-23 17:41

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych umożliwiła skorzystanie z pomocy psychologicznej najlepszych ekspertów – przy telefonach dyżurują: Jolanta Kruszakin, psycholog, psychoterapeutka, interwent kryzysowy i Dorota Uliasz, coach w zakresie skutecznej komunikacji z pacjentem, zarządzania emocjami i stresem.

Ekspertki udzielają wsparcia psychologicznego członkom samorządu, dyżurując od poniedziałku do piątku, w razie potrzeby także w weekendy – szczegóły na stronie: https://nipip.pl/koronawirus/

Nie zawsze jest jednak czas na osobistą rozmowę telefoniczną. Dla pielęgniarek i położnych przygotowano zatem kilkunastominutowe minisesje – filmy edukacyjne, które pomogą uporać się z lękiem o najbliższych, wyjaśnią powody, dla których pacjenci, nie zawsze mówią prawdy, gdy boją się, że nie otrzymają pomocy, podpowiedzą, jak porodzić sobie podczas kwarantanny itd. Filmy dostępne na stronie www.nipip.pl


NIPiP zaangażowała swoje siły także w uruchomienie, we współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, szczególnego projektu „Odporna wiosna” - chodzi o wsparcie dla rodzin i bliskich personelu medycznego (pielęgniarek, położnych, lekarzy, ratowników oraz diagnostów), a także medyków poddanych kwarantannie lub przebywających już na emeryturze. Formularz zapotrzebowania na pomoc znajduje się na stronie NIPiP oraz stronach okręgowych izb pielęgniarek i położnych. Wystarczy go wypełnić online i wysłać na adres koronawirus@nipip.pl za pośrednictwem NIPiP trafi do WOT. Żołnierze skontaktują się bezpośrednio z potrzebującymi, pomogą logistycznie, np. w przewiezieniu do lekarza, wykupieniu leków, dostarczeniu żywności.

Źródło: NIPiP

PDF

Zobacz także