Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Adam Niedzielski: W produkcji leków musimy się uniezależnić od Indii czy Chin

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 25 października 2022 09:04

Adam Niedzielski: W produkcji leków musimy się uniezależnić od Indii czy Chin - Obrazek nagłówka
fot. Fundacja Kulskich
– Powinniśmy być niezależni w produkcji leków w Europie – powiedział w Waszyngtonie minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu wziął udział w konferencji Biotechnology as an engine of innovation – Polish-American cooperation, zorganizowanej przez Fundację Kulskich na rzecz relacji polsko-amerykańskich.

Jak informuje fundacja, uczestnicy konferencji dyskutowali o ponadnarodowych metodach wspierania rozwoju nauki i możliwościach, jakie daje ona w biotechnologii. Debaty toczące się w ramach konferencji były okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, zaprezentowania państwowych instrumentów wspierających sektor ochrony zdrowia oraz wzmocnienia partnerstwa naukowego pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi

– Powinniśmy być niezależni w produkcji leków w Europie., tym samym uniezależnić się od produkcji w Indiach, czy Chinach. Wojna w Ukrainie pokazała, że jest to kluczowe wyzwanie. Powinniśmy zacieśniać współpracę z USA – powiedział w swoim wystąpieniu Adam Niedzielski.

Łączący się z Polski minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że Polska ma ambicje, by stać się europejskim liderem w dziedzinie biotechnologii, a prowadzone w naszym kraju badania w tym zakresie mogą się okazać motorem napędowym polskiej innowacyjności.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także