Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

GIF ostrzega przed kupowaniem leków z nielegalnych źródeł

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 września 2023 09:55

GIF ostrzega przed kupowaniem leków z nielegalnych źródeł - Obrazek nagłówka
„Nabywanie produktów leczniczych z nielegalnego źródła niesie za sobą ryzyko zakupu sfałszowanego produktu, którego stosowanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne” – ostrzega Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

„Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego coraz częściej wpływają informacje dotyczące nielegalnej sprzedaży sfałszowanych produktów leczniczych. Analiza tych produktów wielokrotnie wskazuje, że różnią się one od oryginalnego produktu oferowanego przez podmiot odpowiedzialny, w związku z czym uznawane są za sfałszowane”, czytamy w komunikacie na stronie GIF.

Jak informują inspektorzy, nielegalna sprzedaż często prowadzona jest za pośrednictwem serwisów społecznościowych lub sklepów internetowych, które nie są uprawnione do obrotu produktami leczniczymi.

Tymczasem sprzedaż detaliczna leków w sieci może być prowadzona wyłącznie w aptekach internetowych, które jednocześnie prowadzą działalność stacjonarną. Nie ma więc możliwości, aby przedsiębiorca prowadzący aptekę internetową, nie posiadał jednocześnie apteki stacjonarnej. Warto też pamiętać, że na odległość nie kupimy produktów wydawanych na podstawie recepty.

Legalnie działające apteki internetowe oznakowane są wspólnym logo ( widoczne poniżej), które umożliwia identyfikację aptek legalnie sprzedających leki na odległość. Takie wspólne logo jest rozpoznawalne od 2014 roku w całej Unii Europejskiej.

1-6057_g

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także