Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Narodowy Fundusz Zdrowia ma nowego wiceprezesa

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 6 lutego 2024 11:05

Narodowy Fundusz Zdrowia ma nowego wiceprezesa - Obrazek nagłówka
Jak informuje NFZ od 5 lutego 2024 r. do zarządu Funduszu dołączył Marek Augustyn. Na stanowisko zastępcy prezesa NFZ powołała go Izabela Leszczyna, minister zdrowia.

Co wiemy o nowym wiceprezesie NFZ?

Marek Augustyn posiada doświadczenie w kierowaniu placówkami medycznymi. Dotychczas był zastępcą dyrektora ds. administracyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Wcześniej był dyrektorem szpitali w Wieluniu i Lublińcu oraz miejskiej przychodni SP ZOZ w Koniecpolu. Pracował też w sektorze prywatnym.

W latach 2016-2019 był związany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Najpierw jako naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Kadr i Szkoleń w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Następnie przeniósł się do Centrali NFZ, gdzie był zastępcą dyrektora w departamencie zajmującym się obsługą pacjentów.

Marek Augustyn jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Kończy również studia MBA w Ochronie Zdrowia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Źródło: NFZ

Tematy

Marek Augustyn / NFZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także