Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Paweł Grzesiowski Głównym Inspektorem Sanitarnym

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 17 czerwca 2024 16:37

Paweł Grzesiowski Głównym Inspektorem Sanitarnym - Obrazek nagłówka
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał, na wniosek Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny, Pawła Grzesiowskiego na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego.

Paweł Grzesiowski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doktorem nauk medycznych, pediatrą, ekspertem w dziedzinie profilaktyki zakażeń. W latach 1989-1998 był asystentem, potem adiunktem w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, następnie kierownikiem Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie. Wykładowca akademicki od 2001 r., m.in. na Wydziale Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, w Studium Podyplomowym Prawa Medycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Współpracuje z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Autor lub współautor ponad 250 publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach medycznych z zakresu immunologii, szczepień ochronnych, profilaktyki, terapii i kontroli zakażeń oraz zakażeń szpitalnych. Popularyzator wiedzy medycznej, laureat nagrody „Wielkiego Edukatora” Stowarzyszenia Dziennikarzy dla Zdrowia.

O sobie mówi:  – Jestem emisariuszem wiedzy medycznej, a najważniejszy jest dla mnie odbiorca. Jeżeli źle przekażę wiedzę, np. w sposób niezrozumiały, bo chcę błysnąć mądrym zwrotem, to po prostu jest stracony czas – mój i odbiorcy. To chyba jest podstawowa recepta.

Źródło: GIS

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.