Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Sąd przywrócił prawa rodzicielskie rodzicom, którzy uciekli ze szpitala

MedExpress Team

Alicja Dusza

Opublikowano 20 września 2017 14:25

Sąd przywrócił prawa rodzicielskie rodzicom, którzy uciekli ze szpitala  - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Sprawę wyjaśniają rzecznicy praw: pacjenta i dziecka, a także krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii.

Przypomnijmy, że w Medexpressie poinformowaliśmy o rodzicach, którzy zabrali dziecko ze szpitala. Sąd postanowił ograniczyć im prawa rodzicielskie, bo nie chcieli zaszczepić dziecka. - Po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją i tak szybką reakcją sądu - powiedział Robert Baryzek z Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Teraz jak informuje Radio Szczecin sąd uchylił tymczasowe ograniczenie praw rodzicielskich. Rodzice zdecydowali, że tym samym przestaną się ukrywać.

Przypomnijmy:

Dziecko urodziło się w ubiegły czwartek w 36. tygodniu ciąży. Ale stan noworodka, które było wcześniakiem, był dobry. Ordynator szpitala zawiadomił sąd rodzinny. Rozprawa odbyła się na terenie szpitala. Sąd częściowo ograniczył sprawowanie władzy rodzicielskiej, by lekarze mogli udzielić dziecku koniecznych świadczeń medycznych. Rodzice jednak zabrali dziecko ze szpitala i odjechali samochodem. Personel placówki zawiadomił policję, która rozpoczęła poszukiwania.

Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego powiedział, że trudno było rozmawiać z osobami, które są przeciwnikami szczepień, a poglądy i zachowanie rodziców mogą doprowadzić do tego, że stan dziecka może być zagrożony.

Źródło: Radio Szczecin