Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Uwaga na płatne pseudo-testy na koronawirusa!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 27 marca 2020 14:42

Uwaga na płatne pseudo-testy na koronawirusa! - Obrazek nagłówka
Prezes KRDL wydała komunikat w sprawie działalności nieuczciwych podmiotów wykorzystujących sytuację związaną 
z obowiązywaniem stanu epidemii.
Do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych docierają liczne sygnały dotyczące wykorzystywania sytuacji związanej z obowiązywaniem stanu epidemii przez nieuczciwych przedsiębiorców.
"Bazując na strachu obywateli, licząc wyłącznie na zysk i nie dbając o wspólne dobro, oferowane są m.in. odpłatne pseudo testy mające wykrywać koronawirusa (SARS-CoV-2), które są wykonywane przez osoby nie mające żadnej wiedzy i praktyki w zakresie diagnostyki chorób zakaźnych. Proponowane są niemające faktycznej wartości „specjalne polisy ubezpieczeniowe” 
w przypadku zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2), kierowane do osób wykonujących zawody medyczne. Ponadto podejmowane są liczne próby sprzedaży placówkom medycznym testów o bardzo niskiej skuteczności wykrywania koronawirusa (SARS-CoV-2,) których stosowanie może doprowadzić 
do katastrofalnych skutków.
Proszę wszystkie osoby wykonujące zawody medyczne oraz pacjentów o zachowanie ostrożności, nieuleganie próbom manipulacji i weryfikowanie wszelkich ofert pojawiających się na rynku, które mają związek z obowiązywaniem stanu epidemii.
Apeluję do organów władzy publicznej odpowiedzialnych za prawidłowe zabezpieczenie funkcjonowania państwa polskiego o niezwłoczne podjęcie wszelkich możliwych działań celem wyeliminowania z rynku opisanych powyżej praktyk.
Prezes
Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych
Alina Niewiadomska"
Źródło: KIDL

Zobacz także