Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Uważaj na znachorów, bo...

MedExpress Team

Łukasz Tokarski

Opublikowano 12 września 2014 10:23

Przekonują, że potrafią wyleczyć z raka, tymczasem nie są lekarzami. Zobacz, jak oszuści i znachorzy wykorzystują chorych na nowotwory Polaków. "Wiadomości" TVP przeprowadziły dziennikarską prowokację.
Uważaj na znachorów, bo... - Obrazek nagłówka

Przekonują, że potrafią wyleczyć z raka, tymczasem nie są lekarzami. Zobacz, jak oszuści i znachorzy wykorzystują chorych na nowotwory Polaków. "Wiadomości" TVP przeprowadziły dziennikarską prowokację.

Znachorzy naciągają na gigantyczne pieniądze ciężko chore osoby, które chwytają się każdej deski ratunku, żeby wyzdrowieć. Poza tym radzą im, żeby przerwali leczenie i zapomnieli o lekarzach. Bo ich zdaniem specjaliści mówią bzdury! Na końcu i tak pacjenci trafiają do szpitali, ale często jest już za późno. Zdaniem prof. Cezarego Szczylika, onkologa z Warszawskiego Instytutu Medycznego, takie namawianie do przerwania leczenia jest przestępstwem. - Ten człowiek jest zabójcą. Bo to postępowanie namawiające pacjenta do szybszej śmierci - powiedział w "Wiadomościach" prof. Cezary Szczylik. Niestety przestępstwa są rzadko zgłaszane do prokuratury.

Również onkolog dr Grzegorz Luboiński z Centrum Onkologii w Warszawie podkreśla, że pacjentom, którzy po takim pseudoleczeniu zgłaszają się do szpitala, trudno pomóc.

Źródło: xnews

Przeczytaj również: Czy znachorzy i uzdrowiciele przestaną zagrażać życiu pacjentów?

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Zobacz także