RPP: Podpisaliśmy porozumienie dofinansowujące nasz projekt „Po pierwsze pacjent”

Fot. MedExpress TV
Medexpress 2021-04-13 14:31

W dniu 30.03.2021 roku Rzecznik Praw Pacjenta zawarł porozumienie z ministrem zdrowia o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Po pierwsze pacjent – działania Rzecznika Praw Pacjenta na rzecz poprawy jakości usług zdrowotnych”.

Porozumienie jest zwieńczeniem procesu aplikowania o dofinansowanie ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Wiedza · Edukacja · Rozwój na realizację szkoleń obejmujących kadrę zarządzającą, lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych jak i personel administracyjny.

W kursach wezmą udział także pracownicy Telefonicznej Informacji Pacjenta, do których najczęściej zgłaszają się pacjenci ze swoimi problemami, po to, aby udzielana przez nich pomoc była na jak najwyższym poziomie.

W związku z powyższym jest to dobra wiadomość dla pacjentów, którzy dzięki realizacji tego przedsięwzięcia powinni odczuć poprawę w jakości udzielanych im świadczeń medycznych.

Aktualnie Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przystępuje do przygotowania i organizacji szkoleń, które zostaną uruchomione najszybciej jak to możliwe.

Źródło: RPP

PDF

Zobacz także