POLMED promuje krajowych producentów wyrobów medycznych na rynkach zagranicznych

Medexpress

Opublikowano 25 stycznia 2018, 12:16

Medexpress

Opublikowano 25 stycznia 2018, 12:16

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED jest w składzie konsorcjum, które odpowiada za promocję polskiej branży wyrobów medycznych na rynkach zagranicznych. Działania prowadzone będą w ramach Branżowego Programu Promocji dla Sprzętu Medycznego Brand podczas cyklu targów międzynarodowych. Koordynatorem projektu jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Konsorcjum zostało wybrane podczas przetargu organizowanego przez PAIH. Obok Izby POLMED znajdują się w nim AGERON POLSKA i WORLD EXPO INTERNATIONAL. Zadaniem konsorcjum jest kompleksowe organizowanie polskich stoisk informacyjnych i zapewnienie obsługi merytorycznej podczas wydarzeń.

W ramach realizowanego przez PAIH projektu Brand, wybrano 12 priorytetowych obszarów polskiej gospodarki, które mają szansę na globalny rozwój. Jednym z nich jest branża wyrobów medycznych. Firmy biorące udział w programie mają szansę zaprezentować się i nawiązać relacje biznesowe na takich rynkach jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur, Brazylia, Indie czy RPA.

Krajowi producenci i dystrybutorzy wyrobów medycznych mają duży potencjał do międzynarodowej ekspansji. Innowacyjne i wysokie jakościowo wyroby produkowane przez krajowe firmy, mają duże szanse na zagraniczny sukces. Rządowe programy wsparcia dla przedsiębiorców, takie jak projekt Brand, ułatwiają im dotarcie na rynki wschodzące, które do tej pory były trudno osiągalne – mówi dyrektor generalny Izby POLMED Witold Włodarczyk.

Już w najbliższych dniach Izba POLMED weźmie czynny udział w międzynarodowych targach medycznych ARAB HEALTH, które rozpoczną się w Dubaju (ZEA) 29 stycznia. Kolejne odbędą się w marcu w Indiach.

Źródło: POLMED

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Polmed / wyroby medyczne
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30