Psychiatria w POZ: podsumowanie

160945891
Thinkstock/GettyImages
Medexpress 2017-12-19 13:10
Ponad 800 osób w 16. województwach - tyle osób wzięło udział w szkoleniu "Certyfikowany Partner Centrum Zdrowia Psychicznego" dotyczącym wczesnego rozpoznawania i leczenia chorób psychicznych. Szkolenie skierowane było do lekarzy rodzinnych i lekarzy POZ, pielęgniarek rodzinnych i środowiskowych, ratowników medycznych oraz psychologów.

Program szkolenia obejmował:

- procedury i system psychiatrycznej opieki w Polsce

- rozpoznawanie zaburzeń psychicznych

- farmakoterapia

- komunikacja z pacjentem

- współpraca uczestników opieki

- trening metodą Balinta.

Uczestnicy szkolenia przekazali swoje opinie nt. jakości i ogranizacji szkoleń. Oto niektóre z nich:

"Na szkolenie w Rzeszowie zapisałam się tuż przed terminem szkolenia, ale była to bardzo dobra decyzja. Chciałam jeszcze raz podziękować. Wiadomości były przekazane w prosty i rzetelny sposób. Bardzo praktycznie informacje pozwolą mi się w przygotowaniu do egzaminu. Ogólnie dostępne są inf. statystyczne oparte o badania, ale miło było po prostu usłyszeć, ile konkretnie może być przypadków u lekarza pierwszego kontaktu. Do tej pory zajęcia z psychologiem miałam głównie na studiach, a trening i możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach pozwolił mi na pewne sprawy spojrzeć nie tylko z perspektywy lekarza, ale też pacjenta i rodziny.
• Bardzo dziękuję za mozliwość uczestnictwa w kursie. Przynióśł mi wymierne korzyści w pracy zawodowej. Bardzo skorzystałam oraz z checia wezmę udział w szkoleniu elerningowym.
• Szkolenie było bardzo profesjonalnie przygotowane, wiele ciekawych informacji. Specjaliści bardzo dobrze przygotowani, wiele przykładów z życia. Przypomnienie o tym kim jest pacjent i jak należy go traktować. Jestem pod ogromnym wrażeniem i brawa dla Państwa. Z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia.
• Szkolenie szalenie interesujące, wiedza wykładowców bardzo szeroka, przekazana w sposób przystępny, przejrzysty i ciekawy. Świetnym uzupełnieniem są materiały dydaktyczne. Szkolenie oceniam jako bardzo przydatne w mojej pracy (pielęgniarka szkolna). Oczekuję z niecierpliwością na dalsze projekty.

Szkolenie było bezpłatne - zadanie finansowane ze źródeł Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020 w ramach Celu Operacyjnego 3.

Więcej informacji prometriq.pl

PDF

Zobacz także