Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Psychiatria dzieci i dorosłych podczas Europejskiego Kongresu Samorządów

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 23 lutego 2024 10:47

Psychiatria dzieci i dorosłych podczas Europejskiego Kongresu Samorządów - Obrazek nagłówka
W dniach 4-5 marca w Mikołajkach odbędzie się IX Europejski Kongres Samorządów. Konferencja w swojej formule nawiązuje do jednego z największych wydarzeń tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej: Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Europejski Kongres Samorządów stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Ważną część programu merytorycznego będą stanowiły tematy z zakresu organizacji ochrony zdrowia, w tym dyskusja poświęcona nowemu modelowi opieki psychiatrycznej. Nowy model opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży oparty jest przede wszystkim na działaniach skoncentrowanych nie tylko na dziecku czy nastolatku, ale na całym systemie, w którym ci najmłodsi funkcjonują. A zatem fundament tego modelu to współpraca interdyscyplinarna, międzyresortowa oraz międzysektorowa, bez niej nie uda się skutecznie pomóc dziecku, nastolatkowi i dorosłemu. Efektywność związana jest także z zaangażowaniem środowiska, w którym nasz pacjent funkcjonuje i w związku z tym rozmowa na ten temat z przedstawicielami Samorządów jest niezbędna. Dlatego na IX Europejskim Kongresie Samorządów Konsultanci Krajowi w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży oraz psychiatrii wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Edukacji oraz Rodziny i Polityki społecznej będą rozmawiać o dalszych działaniach w obszarze psychiatrii wieku rozwojowego i psychiatrii dorosłych, pamiętając o tym jak bardzo nasza przyszłość jest zależna od kondycji psychicznej nas wszystkich, a szczególnie najmłodszego pokolenia.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna pod linkiem https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eksaa&_lang=pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także