Radziwiłł: medycyna personalizowana to medycyna nastawiona na pacjenta

Medexpress

Opublikowano 02 marca 2016, 10:06

Konstanty Radziwiłł - wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej_1
Medexpress

Opublikowano 02 marca 2016, 10:06

I Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej to wyjątkowa platforma wymiany myśli naukowej i wiedzy praktycznej. To pierwsze tej rangi przedsięwzięcie, które pozwoliło zebrać w jednym czasie i miejscu przedstawicieli nauk medycznych, branży farmaceutycznej, producentów sprzętu diagnostycznego, samorządów zawodowych i terytorialnych, a także polityków i naukowców, którzy są zainteresowani rozwojem medycyny personalizowanej na świecie i w Polsce.

Uczestników Forum przywitał minister Konstanty Radziwiłł. - Dziękuję za zorganizowaniu tego Forum. Z łaciny persona to osoba. Medycyna personalizowana to medycyna nastawiona na chorobę u konkretnego pacjenta. Przez setki lat medycyna oparta była na intuicji lekarzy w stosunku do pacjenta. Teraz się to zmienia. Oczekiwania pacjenta to jeden z tych aspektów indywidualizacji medycyny - powiedział podczas inauguracji Forum Konstanty Radziwiłł.

Minister tłumaczył, że resort zdrowia również analizuje odkrycia naukowe związane z medycyną personalizowaną.

- Trzeba w praktyce stosować te zdobycze medycyny, np. w onkologii. Jak mało gdzie potrzebne jest pole współpracy międzynarodowej. Znacznie łatwiej takie badania snuć w oparciu o wiedzę i badania. Będziemy szukać nowych regulacji dla tych procedur, ale też musimy liczyć się z kosztami. Bo płatnik musi wcześniej mieć pewność co do skuteczności nowych metod leczenia - powiedział Radziwiłł.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

medycyna personalizowana / leczenie / szyte na miarę / forum / Konstanty Radziwiłł / Międzynarodowe Forum Medycyny Personalizowanej
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31