Spotkanie KIDL z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko

Medexpress

Opublikowano 28 sierpnia 2019, 11:37

Fot. MedExpress TV
Medexpress

Opublikowano 28 sierpnia 2019, 11:37

Tematami spotkania były m.in.:

- prace nad ustawą o medycynie laboratoryjnej

Z informacji przekazanych przez wiceminister Józefę Szczurek-Żelazko wynika, że 12 sierpnia br. projekt ustawy został po poprawkach naniesionych przez Ministerstwo Zdrowia ponownie skierowany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- nowe wzory PWZDL

W związku w wejściem w życie nowych przepisów wymuszających wymianę prawa wykonywania zawodu wiceminister przychyliła się do pomysłu wprowadzenia nowego dokumentu Prawa Wykonywania Zawodu Diagnosty Laboratoryjnego. Sekretarz stanu zadeklarowała, że Ministerstwo Zdrowia przeznaczy na to pulę środków.

- dane dotyczące wysokości zarobków

Prezes Alina Niewiadomska zapytała wiceminister, skąd Ministerstwo Zdrowia posiada dane, że średnie zarobki diagnosty laboratoryjnego wynoszą ok. 6 tys. zł, które przedstawiła w mediach. Wiceminister zapewniła, że odpowie na piśmie na to pytanie.

- zaproszenie na Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych

Prezes Alina Niewiadomska zaprosiła wiceminister Józefę Szczurek-Żelazko do wzięcia udziału w najbliższym posiedzeniu Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

- konferencje organizowane przez przedstawicieli woj. KRDL

Ministerstwo Zdrowia objęło patronat honorowy nad konferencjami naukowo-szkoleniowymi pt. „Medycyna Laboratoryjna” - interdyscyplinarna rola medycznego laboratorium diagnostycznego w systemie ochrony zdrowia". Jednocześnie sekretarz stanu Józefa Szczurek-Żelazko zadeklarowała, że weźmie udział w jednej z konferencji.

Źródło: KIDL

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

Józefa Szczurek-Żelazko / kidl / Ministerstwo Zdrowia
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31