Przegląd prasy: Wirus z laboratorium? Sekretarz stanu USA ma wątpliwości

86498561
Fot. Thinkstock/Getty Images
W dzisiejszym przeglądzie prasy m.in. o walce z pandemią.
Medexpress 2021-06-09 07:00

Szykują się duże zmiany w refundacji leków

Lista refundacyjna co trzy, a nie co dwa miesiące, wprowadzenie instytucji tajemnicy refundacyjnej, premie dla krajowych producentów – to niektóre ze zmian, jakie zakłada nowa ustawa o refundacji leków, której założenia zostały właśnie wpisane do wykazu prac legislacyjnych rządu - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Problem ze szczepieniami w USA. Biden: Przyjmijcie dawkę i napijcie się piwka

Coraz mniej mieszkańców USA stawia się na szczepienie. W efekcie zagrożony jest ambitny cel, jaki postawił sobie Joe Biden - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Szczepienia w szkołach to nie wycieczka do teatru

We wrześniu MEiN zaplanowało dodatkową akcję szczepień dla uczniów. Mają w nią zostać zaangażowane szkoły. Dyrektorzy nie mówią „nie”, ale nie chcą też brać za nią odpowiedzialności - informuje Dziennik Gazety Prawnej.

Wirus z laboratorium? Sekretarz stanu USA ma wątpliwości

Sekretarz stanu USA Antony Blinken poddał we wtorek w wątpliwość metodologię raportu na temat pochodzenia nowego koronawirusa. Stwierdzono w nim, że hipoteza o wycieku wirusa z chińskiego laboratorium jest prawdopodobna - informuje Rzeczpospolita.

Moja droga depresja. Ile trzeba pracować, żeby zarobić na wizytę u psychiatry?

W wielu krajach europejskich dostępność leczenia psychiatrycznego w publicznym systemie opieki zdrowotnej jest niewystarczająca lub wręcz nie istnieje. A to wypycha ludzi z depresją do systemu prywatnego, o ile mogą sobie na to pozwolić - informuje Gazeta Wyborcza.

PDF

Zobacz także