Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konferencja „Cancer Prevention 2020”

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 sierpnia 2019 09:51

Konferencja „Cancer Prevention 2020” - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Agencja Badań Medycznych zaprasza na Konferencję „Cancer Prevention 2020” - 18 września 2019 r.
Problem zachorowań na nowotwory złośliwe jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którym stoi dziś polski system ochrony zdrowia. Konferencja inicjowana przez Agencję Badań Medycznych prowadzić ma do dyskusji na temat udoskonalenia obecnego systemu i jego poprawy w zakresie m.in. praktyk klinicznych i badawczych.
Liczba osób chorujących na nowotwory złośliwe w Polsce w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła ponad dwukrotnie. Szacuje się, że w okresie najbliższych 5 lat liczba pacjentów onkologicznych może wzrosnąć o 15 procent. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizowanych strategii walki z rakiem na świecie oraz w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem działań w obszarze profilaktyki onkologicznej.
Podczas konferencji omawiane będą zagadnienia związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w diagnostyce i leczeniu nowotworów oraz kierunki rozwoju polskiego sytemu ochrony zdrowia w obszarze onkologii. Konferencja będzie również okazją do dyskusji na temat możliwości realizacji projektów badawczo – rozwojowych w zakresie prewencji onkologicznej finansowanych przez Agencję Badań Medycznych.
Tematyka konferencji nawiązuje do Narodowej Strategii Onkologicznej oraz podpisanej w czerwcu b.r. w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy umowy o współpracy z centrum onkologicznym - MD Anderson Cancer Center, poprzedzonej porozumieniem o rozwoju badań klinicznych między amerykańskim ośrodkiem a Agencją Badań Medycznych.
Działania te są znaczącym krokiem w kierunku rozwoju poszczególnych obszarów systemu opieki onkologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem działań z zakresu profilaktyki, wczesnego wykrywania, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.
Konferencja „Cancer Prevention 2020” stanie się forum, które połączy ekspertów krajowych
i międzynarodowych we wspólnej idei wypracowania najlepszych narzędzi służących polskim pacjentom. Swoją wiedzą w tym obszarze podzielą się także wybitni specjaliści w tym zakresie z University of Texas MD Anderson Cancer Center, którzy wezmą udział w konferencji.
Konferencja objęta została Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Szczegóły konferencji: http://cancerprevention.pl/
Źródło: Materiały prasowe

Podobne artykuły

iStock-178283446
25 czerwca 2024
ABM_logo
18 marca 2024
Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Pozostaje niesmak

17 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także