Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Konferencja "O chorowaniu po ludzku" - wydarzenie dla wszystkich mierzących się z chorobami przewlekłymi!

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 6 lutego 2024 17:00

Konferencja "O chorowaniu po ludzku" - wydarzenie dla wszystkich mierzących się z chorobami przewlekłymi! - Obrazek nagłówka
W przeddzień Światowego Dnia Chorego, Fundacja Ludzie i Medycyna organizuje już po raz drugi konferencję "O Chorowaniu po Ludzku", skierowaną do wszystkich, którzy mierzą się z różnymi chorobami przewlekłymi. Konferencja odbędzie się 10 lutego 2024 roku i będzie składać się z wykładów i praktycznych warsztatów. Podczas wydarzenia wystąpią zarówno pacjenci, którzy sami zmagają się z chorobami lub ich bliscy, jak i eksperci w zakresie zdrowia i praw pacjenta. Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się online.

Wsparcie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Konferencja Fundacji Ludzie i Medycyna to wydarzenie mające na celu pomóc pacjentom z chorobami przewlekłymi. Większość prelegentów to osoby z chorobami przewlekłymi, które pomimo obciążeń prowadzą aktywne życie. Dzielenie się doświadczeniami jest nieocenione dla tych, którzy każdego dnia muszą sobie radzić z podobnymi wyzwaniami. „Wiedza teoretyczna jest ważna, ale prawdziwa siła tkwi w autentycznych opowieściach osób dotkniętych chorobą” – podkreśla Joanna Twardak, liderka projektu "Oswoić Chorobę".

W tym roku tematyczne bloki konferencji obejmują cztery obszary, z którymi codziennie zmagają się osoby z chorobami przewlekłymi. „Poznaj innych, którzy podobnie jak Ty, szukają motywacji do przeciwdziałania chorobom przewlekłym. Razem twórzmy wspólnotę wsparcia i zrozumienia” – podkreśla Alicja Sekret, członkini Zarządu Fundacji Ludzie i Medycyna, liderka projektu "Pacjenci Pacjentom".

Wspólny Język Dla Wszystkich

Tegoroczną Konferencję wesprze Fundacja Świat Głuchych, umożliwiając tłumaczenie całego wydarzenia na język migowy. Zależy nam na stworzeniu otoczenia, w którym każdy może aktywnie uczestniczyć, bez względu na sposób komunikacji.

4 Bloki Tematyczne

Podczas wydarzenia spojrzymy na wyzwania związane z chorobą z różnych perspektyw, skupiając się zarówno na aspektach psychologicznych, jak i praktycznych.

Choroba przewlekła a związek: Panel będzie dotyczył wpływu choroby przewlekłej na relacje. W rozmowie na ten temat weźmą udział Agata Sawicka, copywriterka i songwriterka, Anna Herman, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oraz Patrycja Wonatowska, psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna, które podzielą się perspektywami i narzędziami do radzenia sobie z tym aspektem życia z chorobą przewlekłą.

Poszukiwanie rzetelnych informacji w erze cyfrowej: O problemach z wyszukiwaniem rzetelnych informacji w erze internetu dotyczących chorób przewlekłych opowie Katarzyna Lipka, analityczka Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji", Karolina Wierzbińska, redaktorka naczelna Hello Zdrowie oraz Patrycja Furs, edukatorka i blogerka, które podzielą się sprawdzonymi metodami korzystania z zasobów internetu, unikając dezinformacji.

Prawa Pacjenta: Kwestie prawne związane z pacjentami i możliwościami w procesie leczenia omówi Ewelina Babisz, radczyni prawna, Jakub Kosikowski, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej, oraz Anna Łotowska-Ćwiklewska, anestezjolożka. Prelegenci omówią prawa pacjentów i strategie ich obrony.

Choroba przewlekła a praca: O wyzwaniach związanych z łączeniem choroby przewlekłej z życiem zawodowym opowie Katarzyna Wierzbowska, przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Łukasz Krasoń, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, oraz Urszula Zając-Pałdyna, prawniczka i specjalistka ds. HR.

Warsztaty

Poza wykładami, konferencję uzupełniają praktyczne warsztaty stacjonarne, okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń oraz zdobycia praktycznej wiedzy ułatwiającej codzienne życie.

  1. Choroba przewlekła a praca – warsztaty relaksacyjne: Zdobądź praktyczną wiedzę, jak radzić sobie ze stresem, nie tylko w pracy. Prowadząca: psycholożka Joanna Stawińska. 6 lutego o godzinie 15:30.
  2. Choroba przewlekła a związek – Rób Zina i Zobacz, jak zrobić pierwszy krok w rozmowie o blokadach intymnych: Prowadzące: Girls and Queers to the Front. 10 lutego o godzinie 15:30.
  3. Prawa Pacjenta – praktyczna wiedza o przygotowaniu wniosku o przyznanie stopnia niepełnosprawności: Prowadząca: coach Paulina Wesołek. 10 lutego o godzinie 15:30.
  4. Poszukiwanie rzetelnych informacji w rrze cyfrowej – praktyczne zastosowanie mapy krytycznego myślenia w chorobie: Prowadząca: naukowczyni Helena Butkiewicz, liderka Projektu Źródła w Fundacji Ludzie i Medycyna. 10 lutego o godzinie 15:30.

Zapraszamy do zapisów! Konferencja odbędzie się on-line, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy również na wspólne oglądanie wydarzenia online i wymianę doświadczeń w siedzibie sponsora PZU Zdrowie.

Zapisz się na konferencję "O Chorowaniu po Ludzku" i skorzystaj z wiedzy i inspiracji.

Patronat medialny: HelloZdrowie, Radio Kolor

O Fundacji Ludzie i Medycyna: Fundacja zajmuje się psycho-społecznym wymiarem chorowania, oferując wsparcie i pomoc dla osób żyjących z chorobami przewlekłymi.

Źródło: mat. prasowy

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także