Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
SAVE THE DATE:

X KONGRES ZDROWIA PUBLICZNEGO

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 30 listopada 2023 13:59

X KONGRES ZDROWIA PUBLICZNEGO - Obrazek nagłówka

Z wielką przyjemnością, w imieniu Instytutu Ochrony Zdrowia oraz Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszamy Państwa na X edycję Kongresu Zdrowia Publicznego, która odbędzie się 7-8 grudnia 2023 roku w Centrum Dydaktycznym WUM w Warszawie. W nowej politycznej rzeczywistości Polski po wyborach parlamentarnych, to wydarzenie staje się platformą do debaty na najwyższym poziomie, gromadząc kluczowe postaci z dziedziny medycyny i polityki.

Dzień pierwszy Kongresu rozpocznie się od powitania przez prof. Zbigniewa Gacionga, rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz prof. Mariusza Gujskiego, kierownika Zakładu Zdrowia Publicznego. Następnie wystąpienie specjalne wygłosi dr Beata Małecka-Libera, przewodnicząca senackiej komisji zdrowia, prezentując wizję przyszłości zdrowia publicznego w Polsce.

Ważnym punktem programu będzie panel dyskusyjny na temat polityki państwa w dziedzinie zdrowia publicznego na najbliższe 4 lata, z udziałem takich ekspertów jak dr Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, dr Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości, Izabela Leszczyna, poseł RP, prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, oraz dr Marek Rutka z Uniwersytetu Gdańskiego.

Kongres poruszy także kluczowe tematy, takie jak Krajowy Plan Transformacji dla Zdrowia, choroby rzadkie jako narastający problem społeczny, czy wpływ zmian demograficznych na zdrowie psychiczne Polaków. W tych panelach wezmą udział znani eksperci, w tym prof. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
dr Jerzy Gryglewicz z Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, prof. Artur Mamcarz, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, poseł Rajmund Miller, dr Andrzej Silczuk, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Bolesław Samoliński, kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także Bernard Waśko, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH.

Dzień drugi rozpocznie się od wystąpienia specjalnego dr Nino Berdzuli, dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce. Nie zabraknie dyskusji dotyczących współpracy zawodów medycznych, zagrożeń środowiskowych i chorób cywilizacyjnych, z udziałem takich postaci jak prof. Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dr Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Mariola Łodzińska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy i wielu innych.

Podczas Kongresu odbędzie się również uroczystość wręczenia nagród z okazji 10-lecia Kongresu Zdrowia Publicznego. Komu Kapituła Kongresu Zdrowia Publicznego wręczy nagrody za całokształt zawodowych osiągnięć na rzecz zmian w ochronie zdrowia?

Mamy nadzieję, że Państwa obecność wzbogaci nasze dyskusje i pomoże szerzyć wiedzę na temat kwestii zdrowia publicznego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Program i rejestracja: https://zdrowiepubliczne.org/

Tematy

KZP

Podobne artykuły

KZP2021-baner-univ_medex
Save the Date!

Kongres Zdrowia Publicznego 2021 - zapowiedź

9 listopada 2021
Beztytulu
8 grudnia 2020
Beztytulu
Kongres Zdrowia Publicznego

Pacjent udarowy nie może czekać

7 grudnia 2020

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także