Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Za nami III Kongres Zdrowia Kobiet

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 15 marca 2024 11:01

Za nami III Kongres Zdrowia Kobiet - Obrazek nagłówka
fot. Rafał Gronecki
– O profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji, a także o świadomości i o tym, jak budować wiedzę o tym, że nasze zdrowie zależy w dużej mierze od nas i naszych decyzji. O tym będziemy mówić – powiedziała red. Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo, otwierając III Kongres Zdrowia Kobiet, który odbył się w czwartek w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Patronem wydarzenia była Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce. Podczas rozpoczęcia kongresu głos zabrała Jen MacNaughtan, Deputy Head of Mission w Ambasadzie Brytyjskiej.

– To świetna okazja, aby pomyśleć o swoim zdrowiu, zdrowiu najbliższych, oraz aby przeanalizować istniejące standardy i systemowe podejście do zdrowia kobiet. W Anglii zostały przeprowadzone konsultacje w sprawie strategii zdrowia kobiet. Na tej podstawie w 2022 roku opublikowano pierwszą w naszej historii strategię zdrowia kobiet. Rząd brytyjski cały czas pracuje nad rozwojem tej strategii, a priorytety na ten rok obejmują problemy menstruacyjne i menopauzę oraz opiekę położniczą. Cieszy mnie, że priorytety w ramach strategii na rzecz zdrowia kobiet w Wielkiej Brytanii są zgodne z priorytetami rządu polskiego – powiedziała Jen MacNaughtan.

Postulat stworzenia narodowej strategii zdrowia kobiet towarzyszył również poprzednim edycjom wydarzenia. W tegorocznej wiele głosów, które wybrzmiały podczas paneli dyskusyjnych, mogłoby być z powodzeniem treścią takiego dokumentu.

W wydarzeniu uczestniczyli zarówno eksperci ochrony zdrowia i autorytety ze świata medycyny, jak i osoby znane, angażujące się w edukację zdrowotną. To modelka Bogna Sworowska, piosenkarka Anna Jurksztowicz, pisarka Krystyna Kofta, artysta grafik Andrzej Pągowski oraz Ewa Błaszczyk, aktorka i pieśniarka, prezes Fundacji „AKOGO?”.

Podczas kongresu po raz II w historii zostały wręczone statuetki Kreatorek Zdrowia. Otrzymały je:

prof. Janina Stępińska, dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii,

Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej „Farmacja Polska”,

dr Aleksandra Lewandowska, konsultant krajowa ds. psychiatrii dzieci i młodzieży,

Ewa Błaszczyk, aktorka i pieśniarka, prezes Fundacji „AKOGO?”,

Renata Wozba, Grupa T2S


8E8A2995


KZK-plansza-logotypy

Tematy

KZK 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także