Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jest harmonogram postępowania kwalifikacyjnego jesień 2023. Będzie dodatkowy trzeci etap

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 lipca 2023 10:36

Jest harmonogram postępowania kwalifikacyjnego jesień 2023. Będzie dodatkowy trzeci etap - Obrazek nagłówka
CMKP opublikowało harmonogram postępowania kwalifikacyjnego jesień 2023.

Wnioski o rozpoczęcie specjalizacji w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym lekarze i lekarze dentyści będą składać od 1 do 30 września. Lista miejsc rezydenckich i pozarezydenckich dostępnych w tym postępowaniu zostanie opublikowana 28 sierpnia na stronie internetowej CMKP.
Lekarz lub lekarz dentysta ubiegający się o specjalizację w jednym wniosku może dokonać maksymalnie 15 wyborów wskazując dziedzinę, województwo i tryb (rezydencki lub pozarezydencki). Do każdego wariantu wyboru lekarz może wskazać w preferowanej kolejności nie więcej niż 3 jednostki.

Przypominamy, że od jesiennego postępowania kwalifikacyjnego 2023 r. wprowadzony zostanie dodatkowy, trzeci etap postępowania kwalifikacyjnego. W trzecim etapie zostaną przyznane miejsca rezydenckie tylko lekarzom i lekarzom dentystom chcącym otworzyć specjalizację w dziedzinie priorytetowej (lista dziedzin https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220002814/O/D20222814.pdf)

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram postępowania kwalifikacyjnego jesień 2023 https://www.cmkp.edu.pl/ksztalcenie/postepowania-kwalifikacyjne

Źródło: CMKP

Zobacz także