Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Jest projekt zarządzenia NFZ w sprawie szczepień w aptece. Fundusz czeka na opinie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 19 października 2023 08:50

Jest projekt zarządzenia NFZ w sprawie szczepień w aptece. Fundusz czeka na opinie - Obrazek nagłówka
Pixabay
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawiła projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie ogólnych warunków zawierania i realizacji umów na wykonywanie zalecanych szczepień ochronnych w aptece.

W projekcie określono m.in. szczegółowe warunki umowy na wykonywanie szczepień. Mają być one udzielane wyłącznie przez farmaceutę posiadającego uprawnienia do wykonywania badania kwalifikacyjnego i szczepienia ochronnego, a także spełniającego warunki określone w ustawie o zawodzie farmaceuty.

Procedura wykonania szczepienia obejmuje samodzielne dokonanie kwalifikacji albo wykonanie iniekcji pacjentowi, którego kwalifikacji do szczepienia dokonał lekarz, felczer, lekarz dentysta i wystawił receptę na szczepionkę. Po zaszczepieniu farmaceuta ma dokonywać wpisu w elektronicznej Karcie Szczepień, a w przypadku szczepień ochronnych przeciw COVID-19 przekazać informację do systemu Centralnej e-rejestracji.

W katalogu produktów rozliczeniowych ma się znaleźć szczepienie przeciwko COVID-19 osób pełnoletnich (31,67 zł), szczepienie przeciwko pneumokokom osób po ukończeniu 65. roku życia, w schemacie jednodawkowym (31,67 zł) oraz szczepienie przeciwko grypie osób po ukończeniu 65. roku życia, w schemacie jednodawkowym realizowanym cyklicznie w każdym sezonie jesienno-zimowym (31,67 zł)

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia oczekuje na opinie i uwagi do przedmiotowego projektu zarządzenia w terminie do 25 października 2023 r. do godziny 12:00 (liczy się data wpływu do Centrali Funduszu), które należy przesłać wyłącznie w wersji elektronicznej (excel) na adres email: [email protected].

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także