Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

MZ przyznaje 1359 dodatkowych miejsc rezydenckich

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 grudnia 2021 08:07

MZ przyznaje 1359 dodatkowych miejsc rezydenckich - Obrazek nagłówka
Minister Zdrowia przyznał rekordową liczbę dodatkowych miejsc rezydenckich po postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje, które odbyło się 1-31 października 2021 r. - chwali się resort zdrowia.

Minister zdrowia przyznał dodatkowo 1359 miejsc rezydenckich lekarzom i lekarzom dentystom, którzy nie zakwalifikowali się do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu przeprowadzonym w dniach 1-31 października 2021 r.
Dodatkowe miejsca rezydenckie minister zdrowia przyznał lekarzom i lekarzom dentystom, którzy zajęli kolejne najwyższe miejsca na liście rankingowej, uwzględniającej również wyniki lekarzy niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie pozarezydenckim.
Dzięki przyznaniu dodatkowych miejsc rezydenckich do odbywania szkolenia specjalizacyjnego zostali zakwalifikowani wszyscy lekarze i lekarze dentyści, dla których w określonym województwie były dostępne wolne miejsca szkoleniowe w jednostkach akredytowanych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie medycyny.
Łącznie w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym 2021 r. po przyznaniu dodatkowych miejsc, do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim zostało zakwalifikowanych 3567 lekarzy i lekarzy dentystów.
W załączeniu liczba lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim w postępowaniu jesiennym 2021 r. w poszczególnych dziedzinach medycyny z podziałem na województwa.
Informacje o zakwalifikowaniu lekarza/lekarza dentysty do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim będą sukcesywnie wprowadzane do Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK), natomiast listy dodatkowo przyznanych miejsc rezydenckich z uwzględnieniem numerów wniosków, opublikują w najbliższych dniach wojewodowie. W tym tygodniu zostaną również przyznane przez wojewodów dodatkowe miejsca w trybie pozarezydenckim.

Źródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także