Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Zostały dwa dni na potwierdzenie. 350 lekarzy zakwalifikowanych w dodatkowym etapie postępowania na specjalizacje

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 27 listopada 2023 08:29

Zostały dwa dni na potwierdzenie. 350 lekarzy zakwalifikowanych w dodatkowym etapie postępowania na specjalizacje - Obrazek nagłówka
Minister zdrowia podjął decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu w jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym. Dodatkowy etap postępowania został uruchomiony w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) 24 listopada 2023 r. Na miejsca rezydenckie w dziedzinach priorytetowych zostało w nim zakwalifikowanych 350 lekarzy.

Lekarz zakwalifikowany w dodatkowym etapie postępowania ma 5 dni na potwierdzenie przyjęcia miejsca specjalizacyjnego za pomocą SMK. Do 29.11.2023 do godz. 23.59 lekarze mogą potwierdzić przyjęcie wariantu. Brak potwierdzenia uznaje się za ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego.

Jak informuje CMKP, w dodatkowym etapie postępowania kwalifikacyjnego biorą udział lekarze niezakwalifikowani do odbywania szkolenia specjalizacyjnego, którzy wskazali co najmniej jeden wariant wyboru obejmujący priorytetową dziedzinę medycyny w trybie rezydenckim i nie zostali zakwalifikowani na ten wariant w ramach pierwszego albo drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

Do postępowania kwalifikacyjnego jesień 2023 Minister Zdrowia wystawił 6 262 rezydentur, a po dwóch etapach postępowania kwalifikacyjnego lekarze potwierdzili przyjęcie 3 939 miejsc rezydenckich.  

W jesiennym postępowaniu zostało złożonych 5 438 poprawnych formalnie wniosków obejmujących chociaż jeden wariant rezydencki. Po zakończeniu dwóch etapów postępowania kwalifikacyjnego pozostało wolnych 8 663 miejsc szkoleniowych w dziedzinach priorytetowych (łącznie w trybie rezydenckim, jak i pozarezydenckim).

W związku z tym, że 1 499 lekarzy nie uzyskało żadnej kwalifikacji lub nie potwierdziło zaproponowanego wariantu, Minister Zdrowia postanowił podjąć decyzję o przeprowadzeniu dodatkowego etapu postępowania kwalifikacyjnego, w którym zostało zakwalifikowanych 350 lekarzy.

Link do komunikatu w sprawie dodatkowego etapu postępowania kwalifikacyjnego: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-w-sprawie-dodatkowego-etapu-postepowania-kwalifikacyjnego

Źródło: CMKP

Podobne artykuły

logo-cmkp
30 stycznia 2024
gellert-komunikacja
#WyszłoNaZdrowie

Twój lekarz ci tego nie powie, bo...

29 grudnia 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także