Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Przedstawiciele branży fitness do środowiska medycznego

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 maja 2020 09:01

Przedstawiciele branży fitness do środowiska medycznego - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Publikujemy głos Polskiej Federacji Fitness.

Drodzy Państwo, jako przedstawiciele branży fitness znaleźliśmy się w MedExpressie nieprzypadkowo…

Bardzo nam zależy, aby nasz głos zaistniał w środowisku medycznym, zwłaszcza teraz, kiedy od połowy marca kluby fitness i studia treningowe pozostają zamknięte. Nasza branża została wyłączona z życia publicznego jako pierwsza, a wróci do pracy jako ostatnia (w IV etapie). Oczywiście nie dlatego, że stwarzamy większe zagrożenie niż galerie handlowe, zatłoczone targowiska miejskie czy wielkie markety budowlane.

Stanie się tak dlatego, że określono nasz priorytet bardzo nisko. Niestety nie jesteśmy postrzegani jako miejsca, gdzie można w bezpieczny i świadomy sposób budować zdrowie i odporność, dbać o sprawność i zapobiegać kontuzjom. Cały czas, od lat 90., pokutuje przeświadczenie, że jesteśmy miejscami rozrywki, a jedynymi celami innymi niż towarzyskie, są te związane z kształtowaniem sylwetki.

Branży fitness oraz Polskiej Federacji Fitness, która zrzesza w tym sektorze już kilkaset podmiotów, przyświeca jasny cel zmiany wizerunkowej.

Chcemy powszechnie informować naszych obecnych i potencjalnych, przyszłych klientów, że każda złotówka zainwestowana w zdrowy ruch wróci do nas w postaci oszczędności w służbie zdrowia zarówno w skali budżetów domowych jak i makro. Amerykanie wiedzą, że każdy 1$ wydany na fitness przynosi im oszczędności w służbie zdrowia w wysokości 3$.

Kraje skandynawskie wspomagają swoje branże fitness z budżetu centralnego, aby zwiększyć ich dostępność. Powstaje masa programów na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego, która skierowana jest do konkretnych grup społeczeństwa m.in. osób starszych. Dlatego ponad dwukrotnie większy procent społeczeństwa jest tam regularnie bardziej aktywny fizycznie w porównaniu ze wskaźnikami z naszego kraju. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na zdrowie publiczne tych krajów.

Mamy w Polsce świetnie przygotowaną do pracy kadrę trenerów i instruktorów. Wielu z nich to ludzie z wyższym wykształceniem, również tym z dziedziny fizjoterapii. Zdecydowana większość w toku pracy i dalszej edukacji kończy kursy o tematyce treningu medycznego. Podczas szkoleń z zagranicznymi prelegentami zbieramy całą masę pozytywnych opinii, że merytorycznie wyróżniamy się na tle naszych kolegów z innych krajów.

W klubach fitness standardem są również porady specjalistów z dziedziny zdrowego odżywiania, fizjoterapeutów. Bez problemów możemy tam sobie zmierzyć ciśnienie czy dokonać pomiaru składu ciała.

Mamy do dyspozycji pękną infrastrukturę, dzięki której, przy regularnym i mądrym korzystaniu jesteśmy w stanie ograniczyć negatywny wpływ wielu chorób cywilizacyjnych.

To tylko skromny wycinek naszych możliwości, jakie stwarzamy dla zdrowia. Zachęcamy, aby skorzystać z tej profilaktyki, która dodatkowo, jeśli jest mądrze zaproponowana może stać się pięknym, dobrym nawykiem na całe lata.

Tomasz Gać

Trener i Fizjoterapeuta

Współwłaściciel klubu fitness i studia treningowego

Członek zarządu Polskiej Federacji Fitness

Podobne artykuły

iStock-1313639772
„Służba Zdrowia”

Konieczność przejścia 10 tys. kroków dziennie to mit

5 czerwca 2024
iStock-583849618

"Recepta na ruch" z lepszą wyceną?

25 października 2023
492549851
29 września 2023
166493509
8 września 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także