Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Czym się różnią kremy nawilżające na dzień od tych na noc?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 lipca 2023 10:13

Czym się różnią kremy nawilżające na dzień od tych na noc? - Obrazek nagłówka
Potrzeby skóry zmieniają się wraz z porą dnia, dlatego warto stosować krem na dzień i na noc. Zadaniem kremów na dzień jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i wsparcie pracy komórek skóry, natomiast krem na noc zapewnia intensywną regenerację. Wybór kremów nie może być też przypadkowy!

Dlaczego to takie ważne?

Kremy do stosowania w dzień i na noc różnią się pod wieloma względami. Są one dostosowane przede wszystkim do zmieniających się potrzeb skóry w ciągu doby, kierowanych naturalnym cyklem biologicznym organizmu. Niemałe znaczenie ma również styl życia czy wpływ czynników zewnętrznych.

W dzień skóra jest poddawana różnym wyzwaniom. Musi znosić promieniowanie słoneczne i zmienne warunki atmosferyczne, makijaż oraz inne zanieczyszczenia osiadające na jej powierzchni. Poza tym nieustannie złuszcza naskórek oraz uwalnia sebum, który gromadzi się w porach, zatykając ich ujścia. Przez to szybciej ulega wysuszeniu i podrażnieniom, ma skłonności do wykwitów, a także traci elastyczność i szybciej się starzeje.

W nocy natomiast, kiedy organizm odpoczywa i nie jest wystawiony na działanie środowiska, skóra ma okazję na regenerację. W tym czasie lepiej wchłania składniki odżywcze dostarczane jej z produktami pielęgnacyjnymi, dlatego krem nawilżający do twarzy powinien być dostosowany do pory dnia, a tym samym wyjątkowych potrzeb skóry.

Krem nawilżający do twarzy na dzień

Krem na dzień znacznie różni się od tego do stosowania na noc. Zwykle można to już zaobserwować po konsystencji, która jest lżejsza, ale nie jest to regułą. Dobry krem na dzień charakteryzuje przede wszystkim odpowiedni skład i działanie. Formuła takiego produktu najczęściej zawiera wodę, gliceryny i różnorodne składniki odżywcze zapewniające przede wszystkim ochronę przed warunkami zewnętrznymi. Chcąc zapewnić skórze kompleksowe wsparcie, warto sięgnąć po dermokosmetyczne kremy. Te mają bowiem w swoim składzie także dodatkowe związki, które rozszerzają zakres ich działania i pomagają na różne dolegliwości, takie jak przebarwienia, podrażnienia czy efekt świecenia.

Niektóre z nich są wzbogacane o filtr SPF zabezpieczający przed promieniami słońca, inne zaś charakteryzuje wyższe stężenie kwasu hialuronowego czy kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje witalność i sprężystość, a makijaż lepiej się prezentuje. Dermokosmetyczne kremy nawilżające na dzień mają także wiele składników łagodzących, regenerujących i wygładzających i mogą być stosowane jako baza pod makijaż.

Dermokosmetyczne kremy na dzień są bezpieczne dla każdego typu cery bez względu na wiek, choć można znaleźć również i takie, dedykowane do konkretnego wieku, aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom skóry.

Krem nawilżający do twarzy na noc

Jego głównym zadaniem jest wsparcie naturalnych procesów naprawczych skóry, dlatego skład kremów na noc jest wyjątkowy. W formule takiego kremu można znaleźć bogactwo przede wszystkim lipidów i witamin czy minerałów, ale także oleje i inne związki organiczne. Krem na noc wolniej się wchłania, ale pozostawiony na skórze przez kilka godzin przenika w głębokie warstwy skóry.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także