Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Talerz pełen zdrowia na jesień. Inspirujące przepisy od NFZ

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 30 października 2023 10:41

Talerz pełen zdrowia na jesień. Inspirujące przepisy od NFZ - Obrazek nagłówka
fot. iStock
Jesień może być kolorowa i zdrowa – przekonuje Narodowy Fundusz Zdrowia i poleca nową, jesienną edycję e-booka z inspirującymi przepisami. W przewodniku można znaleźć 25 przepisów na dania z sezonowymi owocami i warzywami. W portalu Diety NFZ znaleźć też można nowy plan żywieniowy – DASH Osteoporoza.

„Przepisy są pełne sezonowych owoców i warzyw. Nasz najnowszy e-book to propozycja dla każdego, kto chce się zdrowo odżywiać i zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze”, czytamy na stronie NFZ.

Dania w e-booku są proste w przygotowaniu. Autorzy zadbali też o praktyczne informacje, np. o czasie potrzebnym do przygotowania posiłków i ich kaloryczności. Wszystkie przepisy opracowali dietetycy. Polecają oni zdrowe śniadania z wykorzystaniem dyni, śliwek czy jabłek, apetyczne przekąski, rozgrzewające zupy, sycące obiady i sałatki pełne kolorowych, sezonowych warzyw.

„Wszystkie przepisy są zbilansowane, dostarczają wiele witamin, składników mineralnych i błonnika. Co więcej, zawierają aromatyczne przyprawy, które pozwalają ograniczyć sól”, przekonuje NFZ.

Dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie swoich kości opracowano nowy plan żywieniowy DASH Osteoporoza. W jadłospisie znalazły się zbilansowane posiłki, które wspierają profilaktykę i leczenie osteoporozy. Plan jest bezpłatny. Przepisy są bogate w wapń i witaminę D, które pomagają w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości.

JESIENNE INSPIRACJE Z NFZ

DASH OSTEOPOROZA

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-1179645185
19 kwietnia 2024
20240412151949_download
Artykuł sponsorowany

Czy dieta keto jest zdrowa? 7 korzyści zdrowotnych keto

15 kwietnia 2024
iStock-872065914

Wyjątkowa trójka

15 marca 2024
iStock-1001799644
9 czerwca 2023