Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Jak dbać o skórę po opalaniu?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 25 sierpnia 2022 12:10

Jak dbać o skórę po opalaniu? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Opalanie. Jedno słowo, które wywołuje wiele emocji. Ma zarówno swoich wiernych fanów, jak i radykalnych przeciwników. Jedni nie wyobrażają sobie bez niego urlopu, dla drugich ta forma spędzania czasu jest nie do przyjęcia. Jednak bez względu na to, jaki jest nasz stosunek do opalania, należy pamiętać, że opalanie to nie synonim plażowania.

Słońce opala nie tylko nad brzegiem morza i nie trzeba leżeć na leżaku, żeby odczuć działanie promieni słonecznych na skórze. Niestety często o tym zapominamy, czego efektem są podrażnienia lub wręcz oparzenia. Jak ukoić skórę po celowym lub „przypadkowym” opaleniu bądź po wizycie na solarium?

Zdaniem wielu osób opalona skóra wygląda ładniej i zdrowiej niż skóra niemuśnięta słońcem. Cały rok czekają oni więc na gorące letnie dni, gdy każdą wolną chwilę będą mogli przeznaczyć na pracowanie nad perfekcyjną opalenizną. A niektórzy z nich, gdy aura nie dopisuje, „ratują się” nawet solarium. Czy to rozsądne? Nie. Ale czy można całkiem zrezygnować ze słońca? Też nie. Promieniowanie UV jest nieodłączną częścią naszego życia, jest wręcz konieczne, by organizm mógł działać prawidłowo, ponieważ podstawowym źródłem witaminy D jest synteza 7-dehydrocholesterolu w skórze pod wpływem promieni UVB. Dlatego najważniejszy jest rozsądek w korzystaniu ze słońca: jednej strony zabezpieczanie skóry kosmetykami z odpowiednio dobranymi filtrami i poziomem SPF, a z drugiej jej kojenie i regeneracja po słonecznej ekspozycji. Gdy ta nie była długa i intensywna, najczęściej naskórek reaguje lekkim zaczerwienieniem, ale przebywanie dłuższy czas w pełnym słońcu może skutkować silniejszym podrażnieniem, a nawet poparzeniem. Rumień, świąd, pieczenie bolesność to klasyczne objawy uszkodzenia skóry. Aby ją zregenerować klasyczny balsam nie wystarczy – skuteczniej sprawdzą się preparaty specjalistyczne, jak linia Pantenol med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.
Produkty Pantenol med mają silne działanie regeneracyjne, przynoszą szybkie złagodzenie podrażnień skóry po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium oraz po lekkich oparzeniach, a w przypadku dzieci, także przy odparzeniach.


Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza 150 ml
Pianka odbudowująco-naprawcza z wysokim stężeniem D-pantenolu (10%) nawilża i regeneruje skórę oraz wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń. Polecana jest do skóry nadmiernie przesuszonej i podrażnionej, szczególnie po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub solarium oraz po lekkich oparzeniach. Zawarty w niej sok z aloesu szybko i długotrwale nawilża skórę, zmniejszając jej szorstkość oraz skutecznie koi i redukuje podrażnienia, a inutec intensywnie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek. Pianka jest łatwa w aplikacji nawet na bardzo wrażliwe miejsca, a także przyjemnie i delikatnie chłodzi.

Źródło: mat. prasowe

Podobne artykuły

155366999

Opalenizna bez skazy

8 sierpnia 2022
iStock-1209670495__
20 maja 2022
160315856

Skóra w kolorze lata

25 września 2020

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

iStock-498790085
11 kwietnia 2024
493178363
18 września 2023
iStock-1144306744

Botoks to nie kosmetyk

16 sierpnia 2023
ThinkstockPhotos-505463518
26 lipca 2023