Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Problemy z włosami. Jaki szampon wybrać?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 15 maja 2024 07:52

Problemy z włosami. Jaki szampon wybrać? - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
O ile kolor włosów zapisany jest w genach, o tyle ich kondycja to wypadkowa wielu czynników. Od codziennej pielęgnacji po ogólny stan zdrowia – to w jakim stanie są w danym momencie zależy od mnóstwa zmiennych. Dlatego tak ważne jest, by zwracać uwagę na kondycję włosów i reagować na ich zmieniające się wymagania.

Niedawno jeszcze silne i mocne, teraz delikatne i kruche. Zwykle normalne, obecnie z tendencją do przetłuszczania albo łupieżem. Pogarszający się stan włosów jest wskazówką na to, że w organizmie lub zabiegach pielęgnacyjnych zaszły niepożądane zmiany. Najważniejsze jest zdiagnozowanie źródła problemu, drugim krokiem jest zaś wdrożenie odpowiedniej, „celowanej” pielęgnacji.

Wybierz szampon pomagający rozwiązać aktualne problemy z włosami

Silnie zniszczone włosy wzmocnić i zregenerować pomoże Szampon odbudowujący z linii RADICAL med. Jest przeznaczony do mycia i pielęgnacji włosów suchych, łamliwych, rozdwajających się, osłabionych zabiegami mechanicznymi i termicznymi oraz polecany dla osób po chemioterapii. Jego skoncentrowana formuła nawilża skórę głowy i odbudowuje warstwę ochronną włosa, dzięki czemu staje się on odporny na uszkodzenia i odzyskuje blask.

RADICAL med Szampon przeciwłupieżowy przeznaczony jest natomiast do mycia i pielęgnacji włosów z problemem łupieżu. Zastosowane w nim składniki: aktywny kompleks zwalczający łupież Biostatic Antidandruff 4HC, ekstrakt z białej wierzby, cynk PCA i inutec poprawiają kondycję włosów i skóry głowy oraz łagodzą podrażnienia. Kosmetyk dokładnie oczyszcza i pielęgnuje, skutecznie usuwa łupież i zapobiega jego nawrotom, likwiduje swędzenie i zaczerwienienie. Sprawia, że włosy lepiej się rozczesują i układają, stają się miękkie, sprężyste i lśniące.

Idealny wybór do mycia i pielęgnacji włosów przetłuszczających się to RADICAL med Szampon normalizujący. Zawarte w nim składniki aktywne przywracają naturalną równowagę skóry głowy, łagodzą podrażnienia i niwelują uczucie swędzenia. Szampon dokładnie oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy oraz włosy, reguluje pracę gruczołów łojowych i zmniejsza wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu włosów i przywraca naturalną równowagę skóry głowy. Ponadto sprawia, że włosy lepiej się rozczesują i układają, dłużej pozostają lekkie i świeże.

Radical_MED_szampon_odbudowujący

Źródło: mat. prasowy

Podobne artykuły

iStock-467392271x

Regeneracyjna moc bursztynu

4 kwietnia 2024
iStock-872065914
16 lutego 2024
iStock-467392271x
16 lutego 2024
iStock-1022885722
29 listopada 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także