Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Science4Pharma - Gdzie świat nauki spotyka się z urodą

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 29 listopada 2023 08:48

Science4Pharma - Gdzie świat nauki spotyka się z urodą - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
W Fabryce Norblina w Warszawie, odbyło się unikatowe, immersyjne wydarzenie Science4Pharma, zorganizowane przez L'Oreal Dermatological Beauty. Była to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy naukowej i medycznej w obszarze dermatologicznej pielęgnacji skóry oraz poznanie najnowszych innowacji w zakresie badań nad skutecznością i bezpieczeństwem dermokosmetyków. Tego dnia uwaga została skupiona również na opiece farmaceutycznej oraz holistycznym podejściu do terapii komplementarnej w takich schorzeniach jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik pospolity, łojotokowe zapalenie skóry oraz łupież.

Episkin, czyli innowacyjna metoda badań dermokosmetów in-vitro

W trakcie wydarzenia odbył się wykład poświęcony technologii Episkin, która stanowi przełom w badaniach nad skutecznością i bezpieczeństwem kosmetyków. Historia tej technologii rekonstrukcji ludzkiej skóry sięga już 1979 roku, umożliwia badania nad produktami kosmetycznymi w sposób etyczny i cruelty-free. Oprócz modeli skóry, Episkin posiada bogaty zestaw narzędzi pozwalających na prognostyczne ocenianie produktów bez wykorzystywania testów na zwierzętach.

Atopowe zapalenie skóry i skóra ze skłonnością do rogowacenia

Skóra, jako największy organ człowieka, spełnia różnorodne funkcje, w tym kluczową rolę w ochronie przed czynnikami zewnętrznymi. Ta rola ochronna wpływa na stan i wygląd skóry, a jej uszkodzenia mogą prowadzić do różnych problemów, takich jak podrażnienia i dyskomfort, gdyż odpowiada za utrzymanie bariery hydrolipidowej. Podczas prelekcji ekspert Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Żebrowska przedstawiła obszerną analizę problematyki skóry suchej oraz naruszonej bariery lipidowej, ukierunkowując uwagę na znaczenie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych.

Łupież i łojotokowe zapalenie skóry

Podczas spotkania poruszono również problemy dotyczące łupieżu oraz łojotokowego zapalenia skóry, którego objawy mogą się nasilać pod wpływem różnych czynników zewnętrznych m.in.; przewlekłego stresu, zmęczenia, niezdrowej diety lub niedoboru witamin i minerałów, czy przy niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Występują dwa rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. W przypadku łupieżu suchego, płatki naskórka opadają na powierzchnię ramion, pleców i dekoltu. W przypadku łupieżu tłustego, są one przyklejone do włosów i skóry, tworząc trudne do usunięcia łuski. Przy łupieżu często występuje świąd i zaczerwienienie skóry. Ta dolegliwość jest przewlekła i nawracająca, a szacuje się, że dotyka co najmniej 50% populacji, częściej mężczyzn i młodsze osoby, a wiąże się to z większą aktywnością hormonów odpowiedzialnych za produkcję łoju w skórze. W trakcie wykładów zaprezentowano metody skoncentrowane na leczeniu łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry. Niewątpliwe niezastąpionym dermo produktem do skutecznej terapii łupieżu jest gama Dercos DS. marki VICHY.

Trądzik pospolity

Uczestnicy mieli również okazję do wysłuchania wykładu o filobiomie - innowacyjnym składniku aktywnym, który odgrywa kluczową rolę w walce z trądzikiem pospolitym. Działa przeciwdziałająco nadmiernemu wydzielaniu sebum i redukuje wzrost C.Acnes IA1, co łagodzi i koryguje niedoskonałości. Marka La Roche- Posay stworzyła krem Effaclar Duo + M, który jest szeroko polecany w terapii komplementarnej z leczeniem farmakologicznym, a pierwsze rezultaty widoczne są już po 8 godzinach od zastosowania, w tym: korekcja zaskórników, niedoskonałości i przebarwień. Przeciwdziała on również ponownemu ich pojawianiu się. Skuteczność produktu na wszystkich odcieniach skóry: fototypy od I do VI, została potwierdzona klinicznie

„L’Oreal Dermatological Beauty, to marki dermokosmetyczne, czyli VICHY, La Roche Posay oraz CERAVE. Skupiają swoją uwagę przede wszystkim na badaniach naukowych i formuły wypracowane na ich podstawie. Dlatego możemy być pewni co do skuteczności polecanych terapii. Zależy nam również na szerzeniu wiedzy, którą stale zdobywamy dzięki prowadzonym przez nasz dział R & I badaniom. Dlatego mocno stawiamy na spotkania edukacyjne dla ekspertów medycznych, aby dzielić się posiadanym know-how, a tym samym dostarczać naszym klientom w skutecznych terapii.” – mówi Monika Mutke-Kwaśniewska, edukator LDB.

Źródło: mat. prasowy

Podobne artykuły

iStock-872065914
15 maja 2024
iStock-872065914
16 lutego 2024
iStock-1332504713
23 sierpnia 2023
Narodowy-Instytut-Onkologii
17 marca 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

adobestock_606769173
3 czerwca 2024
160315856
27 września 2023
493178363

Miesiączka to #ZeroWstydu!

18 września 2023
iStock-1144306744

Botoks to nie kosmetyk

16 sierpnia 2023
iStock-1129820511
22 czerwca 2023
492549851
29 września 2023