7 sposobów, by zapobiec chorobie Alzheimera

Joanna Stróżek

Opublikowano 18 lipca 2016, 08:26

smutny dziadek
Joanna Stróżek

Opublikowano 18 lipca 2016, 08:26

Według amerykańskiego psychiatry dra Daniela Amen można przyspieszyć, opóźnić lub nawet dokonać zmian, które mogą odwrócić chorobę, w zależności od zachowań.

- Zachowania te obejmują zapobieganie urazom głowy, chorobom układu krążenia, nadciśnieniu tętniczemu i cukrzycy oraz innym czynnikom.

Doktor Amen podkreśla, że nawet osoby, które odziedziczyły mutacje genetyczną zwiększającą ryzyko zachorowania, mogą jej zapobiec, stosując 7 prostych zasad.

Co zatem można zrobić, by opóźnić, a może nawet uniknąć zachorowania na chorobę Alzheimera?

Po pierwsze: dbaj o swoją wagę, nie dopuszczaj do nadmiernego gromadzenia tłuszczu, który produkuje cytokiny zapalne niszczące każdy narząd w organizmie, w tym mózgu.

Po drugie: wyeliminuj cukier ze swojej diety! Cukier jest największym wrogiem dla naszego mózgu - szkodzi pamięci długo i krótkotrwałej oraz zwiększa ryzyko zachorowania na udar mózgu.

Po trzecie: ćwicz codziennie - uprawianie sportu, który lubisz zwiększa pracę wszystkich neuroprzekaźników i zwiększa ilość szarych komórek.

Po czwarte: dużo śpij - ma to ogromne znaczenie dla pamięci oraz efektywnego funkcjonowania mózgu. Zbyt krótki sen upośledza jego funkcjonowanie i ma wpływ na zapamiętywanie oraz koncentrację.

Po piąte: ogranicz do minimum spożywanie alkoholu, zabija on bowiem komórki mózgowe.

Po szóste: dbajmy o różnorodność diety, tak by dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania. a wtedy kiedy to konieczne wspomagajmy się suplementacją.

Po siódme: jedz zdrowe tłuszcze - jedzenie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega 3 jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Ponadto jedzenie takich pokarmów zwiększa wchłanialność witamin.

Tak niewiele potrzeba, by ochronić mózg przed wyniszczającą chorobą jaką jest alzheimer. Stosowanie się do tych zasad pozwoli utrzymać umysł w dobrej kondycji oraz uchronić nasz najważniejszy organ przed uszkodzeniami.

Źródło: Newsmax.com

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

choroba Alzheimera / zdrowy styl życia / profilaktyka
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31