Diagności laboratoryjni do nowego ministra zdrowia: Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę

Medexpress 2020-08-21 11:18

Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alina Niewiadomska w związku ze zmianą na stanowisku ministra zdrowia wystosowała list, którego treść publikujemy:

„Szanowni Państwo, Drodzy Diagności Laboratoryjni,

20 sierpnia br. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nowym ministrem zdrowia został dr Adam Niedzielski dotychczasowy Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

W imieniu środowiska diagnostów laboratoryjnych składamy Panu Ministrowi gratulacje i życzymy wielu sukcesów. Doceniamy Pana zaangażowanie na rzecz ochrony zdrowia.

Dziękujemy za dotychczasową współpracę i liczymy, że zaowocuje ona uchwaleniem ustawy o medycynie laboratoryjnej, tak długo oczekiwanej przez środowisko diagnostów laboratoryjnych. Jesteśmy w bardzo ważnym momencie – projekt ustawy trafił do konsultacji społecznych. Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę.

Podjął się Pan tak trudnego i odpowiedzialnego zadania w tak kluczowym czasie dla systemu ochrony zdrowia. Epidemia koronawirusa uwidoczniła wszystkie problemy systemu ochrony zdrowia. Pokazała również, że system nie istnieje bez diagnostów laboratoryjnych.

Deklarujemy pełną otwartość na dialog i współpracę, ale oczekujemy docenienia naszego trudu i zaangażowania na rzecz pacjentów. Czekamy na szybkie i mądre decyzje.

Z poważaniem,

Alina Niewiadomska

Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych”

Źródło: KIDL

PDF

Zobacz także