Michał Dworczyk: Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy ok. 3,1 mln osób

O godz. 10.30 odbyła się konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.
Medexpress 2021-01-22 08:59

Michał Dworczyk:

Są postępy w akcji szczepień. Zaszczepiono 603 809 osób

Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy ok. 3,1 mln osób

Aktualny stan #NarodowyProgramSzczepień: dzisiaj rozpoczęła się rejestracja dla seniorów 70+ - to grupa licząca 2,7 mln osób. Przez pierwsze 3 godziny zapisało się ponad 150 tys. osób, zainteresowanie jest bardzo duże.

Infolinia notowała ponad 300 tys. prób połączeń na minutę, stąd też wystąpiły i występują problemy z połączeniem z infolinią. Prosimy wszystkich o cierpliwość.

Harmonogram szczepień przeciw Covid w Polsce:

Od 15 stycznia otwarta est rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 80+
Od 22 stycznia otwarta będzie rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób 70+
Między 15 a 22 stycznia rejestrować na konkretny termin szczepienia mogą się tylko seniorzy pow. 80 r.ż.

22 stycznia ruszy rejestracja dla osób pow. 70 r.ż. 25 stycznia rozpocznie się szczepienie seniorów powyżej 70 r.ż. zgodnie z rejestracją z poprzednich dni. To szczepienie rozpocznie się w blisko 6 tys. punktach w całej Polsce.
Zostanie uruchomiony centralny kalendarz, w którym będzie zarejestrowane ponad 6 tys. punktów i każdy z tych punktów będzie miał wystawione sloty, kiedy można się zapisać na konkretną godzinę na szczepienie.

Do 25.01 zostaną uruchomione dodatkowe punkty, żeby w maksymalnej liczbie miejsc w Polsce był łatwo dostępny taki punkt szczepień.

Zarejestrować się na szczepienie można dzwoniąc na infolinię 989, poprzez e-rejestrację na http://pacjent.gov.pl. Jest także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień.

PDF

Zobacz także