Maciej Krawczyk, prezes KIF:

Do końca roku związki zawodowe fizjoterapeutów chcą wypracować strategię ws. podwyżek

Medexpress

Opublikowano 25 pazdziernika 2019, 08:49

Medexpress

Opublikowano 25 pazdziernika 2019, 08:49

23 października spotkał się Pan z zarządami związków fizjoterapeutów. Co udało się ustalić?

Zaprosiliśmy cztery ogólnopolskie centrale związkowe, które reprezentują fizjoterapeutów. W spotkaniu wzięły udział trzy z nich. Rozmawialiśmy na temat dalszego działania ws. poprawy warunków pracy fizjoterapeutów w Polsce, w systemie usług refundowanych. Ustaliliśmy, że należy zcentralizować działania. Chcemy, aby związki zawodowe współpracowały ze sobą. Uważamy, że odchodzenie od łóżek pacjentów nie jest dobrą formą protestu. Jest to nieetyczne. Jako prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów złożyłem propozycję strategii działania na najbliższych kilka miesięcy czy kilka lat. Chciałbym, aby fizjoterapeuci więcej zarabiali. Będziemy omawiać tę strategię ze związkami. Chcemy ją wspólnie wypracować do końca tego roku.

Jakie nastroje panowały wśród fizjoterapeutów podczas spotkania?

Związki zawodowe czują się bezsilne z powodu lekceważenia ich przez kolejne rządy. Niektóre z nich działają od ponad 20 lat. Choć fizjoterapeuci mieli nadzieję, że zostaną wprowadzone pozytywne zmiany, to tak się nie stało. Podczas ostatniego spotkania z ministrem zdrowia odnieśliśmy wrażenie, że fizjoterapeuci są pracownikami służby zdrowia drugiej kategorii.

Jakie działania planują podjąć związki zawodowe, które uczestniczyły w
spotkaniu?


Do końca tego roku planujemy opracować strategię działania w celu podniesienia zarobków fizjoterapeutów. Związki zawodowe chcą razem prowadzić te działania. Walka jednego związku zawodowego fizjoterapeutów z MZ nie będzie skuteczna.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

podwyzki / fizjoterapeuci / Maciej Krawczyk / KIF
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28