Dwie apki od NFZ

Medexpress

Opublikowano 06 pazdziernika 2017, 13:14

Medexpress

Opublikowano 06 pazdziernika 2017, 13:14

Z medycznych aplikacji mobilnych korzystają coraz częściej i lekarze, i pacjenci. Właśnie pojawiły się dwie nowe, ciekawe apki przeznaczone dla polskich pacjentów. Ich producentem jest NFZ!

Aplikacje CancellCancer i SweetPregna są pierwszym takim projektem, który wpisuje się w szeroko pojętą promocję i ochronę zdrowia Polaków.

SweetPregna to aplikacja dla kobiet z cukrzycą ciążową. Wpisując masę ciała sprzed ciąży, wzrost oraz wiek ciąży, ustali Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, pomoże Ci się zdrowo odżywiać oraz prawidłowo kontrolować glikemię. Aplikacja podpowie również, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, czego nie powinnaś jeść, aby nie podnosić poziomu cukru we krwi. Będziesz mogła komponować sama swoje posiłki, notować pomiary z glukometru, a wszystkie te dane łatwo przekazać swojemu lekarzowi.

CancellCancer skierowana jest do osób zdrowych, które poprzez codzienne podejmowanie decyzji sprzyjających zdrowiu chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zapobiegać zapadalności na choroby nowotworowe.

Co potrafi ta apka?

  • oszacować predyspozycje genetyczne i ocenia ryzyko zachorowania na najczęściej występujące nowotwory,
  • monitoruje dietę i aktywność fizyczną,
  • pomaga rzucić palenie,
  • przypomina o okresowych badaniach profilaktycznych,
  • pomaga znaleźć odpowiednią placówkę medyczną,
  • informuje na temat nowotworów i ich profilaktyki,
  • jest dostępna w 3 językach: polskim, angielskim i norweskim.

Obie aplikacje są bezpłatne i dostępne dla posiadaczy smartfonów. Aplikacje wspierane są przez czołowych polskich ekspertów m.in. prof. Macieja Krzakowskiego, prof. Jacka Jassema oraz prof. Krzysztofa Czajkowskiego oraz innych wybitnych specjalistów.

Pobierz ten artykuł w formacie .pdf

Tematy

aplikacje na smartfon / aplikacje medyczne / aplikacje mobilne
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31