XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy: Finansowanie ochrony zdrowia nie powinno zakończyć się na wzroście do 6 proc. PKB

Fot. Wojciech Górski
Medexpress 2019-09-04 11:15

To już drugi dzień XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Co roku na tę największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – przyjeżdża ponad 4 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów.

- Forum Ekonomiczne w Krynicy to doskonała okazja do tego, aby porozmawiać o zdrowiu w ujęciu międzyresortowym, pod względem gospodarczym i społecznym. W ubiegłym roku padły deklaracje, według których zdrowie ma być priorytetem państwa. Liczymy na konkretne rozwiązania, które pomogą skuteczniej zapobiegać i leczyć Polaków. Chodzi o to. aby byli aktywni zawodowo i społecznie - powiedziała Medexpressowi Beata Ambroziewicz, prezes Polskiej Unii Organizacji Pacjentów „Obywatele dla Zdrowia.

- W tym roku odbędą się dyskusje ws. finansowania ochrony zdrowia, która nie powinna skończyć się na wzroście do 6 proc. PKB. Trzeba szukać dodatkowych źródeł finansowania np. innowacyjnych technologii. Mam tu na myśli wpływy z akcyzy, opodatkowaniu niezdrowej żywności, itp. - dodała.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

PDF

Zobacz także