Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Gábor Sztaniszláv

Beneficjentem naszej współpracy z ABM będą pacjenci w Polsce i na całym świecie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 września 2019 13:27

Beneficjentem naszej współpracy z ABM będą pacjenci w Polsce i na całym świecie - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Porozumienie dot. współpracy, zawarte pomiędzy Agencją Badań Medycznych i firmami farmaceutycznymi, to ważna inicjatywa i jesteśmy bardzo optymistyczni co do jej efektów – powiedział Medexpressowi Gábor Sztaniszláv, dyrektor generalny Amgen w Polsce.

  • Amgen od początku swojego istnienia, tj. od 40 lat, jest firmą bardzo zainteresowaną prowadzeniem badań, w szczególności służących lepszemu poznani i zrozumieniu ludzkiego genomu i przekładaniu tej wiedzy na rozwój nowych metod terapeutycznych.
  • Współpraca z ABM to klasyczny przykład partnerstwa publiczno-prywatnego. Agencja będzie mogła korzystać z naszego know-how, a Amgen będzie mieć w ABM. doskonałego lokalnego partnera do prowadzenia niekomercyjnych badań klinicznych, a także do współpracy w obszarach takich jak sztuczna inteligencja rozwijana w celu zwiększania efektywności opieki medycznej.
  • Ostatecznie beneficjentem naszej z ABM współpracy będą pacjenci – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.
  • Polski ekosystem badań klinicznych jest, naszym zdaniem, bardzo przyjazny. Amgen prowadził badania kliniczne w Polsce jeszcze przed powstaniem polskiego oddziału firmy.
  • Polska pełni bardzo ważną rolę w naszych globalnych przedsięwzięciach w obszarze badań klinicznych. Tutejsi pacjenci stanowią drugą największa grupę uczestników badań klinicznych prowadzonych przez Amgen.

Podobne artykuły

Msolecka
FelietonMałgorzata Solecka

Pozostaje niesmak

17 stycznia 2024
Ulica_Wiejska_w_Warszawie_2020
16 stycznia 2024
ABM_logo

ABM odpiera zarzuty

11 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także