Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Trzydzieści dla czterdziestu: Sanofi udostępni leki najbiedniejszym krajom

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 lipca 2022 10:27

Trzydzieści dla czterdziestu: Sanofi udostępni leki najbiedniejszym krajom - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Francuski producent leków Sanofi chce mieć realny wpływ na zmiany w zakresie dostępności do terapii w krajach o najniższych dochodach. A słowo „wpływ” można tu wyraźnie podkreślić, dlatego że dystrybucją leków w trybie non-profit zajmie się nowa marka: Impact.

Wśród udostępnionych terapii znajdzie się 30 produktów Sanofi, w tym te, które są przeznaczone dla pacjentów z nowotworami, nadciśnieniem, malarią, gruźlicą. Znajdzie się też insulina. Jednym słowem będą to leki, które Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała na listę podstawowych potrzeb terapeutycznych. Wspomniana insulina, która ratuje życie diabetykom, jest wciąż w wielu krajach trudno dostępna.


By zrealizować ten cel, producent utworzył nową markę o nazwie Impact, która jest częścią jednostki Sanofi Global Health uruchomionej w zeszłym roku, będącej poza działalnością komercyjną. Dystrybucja leków to nie wszystko. Impact to także fundusz o wartości 25 milionów dolarów, który zostanie przeznaczony na wspieranie lokalnych przedsięwzięć związanych z opieką zdrowotną, szkoleniami w zakresie stosowania leków, inwestowania w ekosystem.
Firma Sanofi jeszcze nie przedstawiła szczegółów dotyczących zakresu, w jakim nowa inicjatywa obniży ceny leków. Widomo za to, że objęta nią zostanie głównie Afryka.

Źródło: Reuters

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także