Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

Medevac Hub w Jasionce gotowy przyjąć więcej pacjentów z Ukrainy

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 28 grudnia 2022 16:59

Medevac Hub w Jasionce gotowy przyjąć więcej pacjentów z Ukrainy - Obrazek nagłówka
fot. PUW Rzeszów
Z lotniska Rzeszów-Jasionka odleciał dziś (28.12.) specjalny samolot, który zabrał ukraińskich pacjentów na leczenie do innych państw europejskich. Działający tam hub medyczny jest gotowy na zwiększony napływ osób z Ukrainy potrzebujących leczenia, zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Obaj z panem ministrem Liaszko (Wiktor Liaszko, ukraiński minister zdrowia – przyp. red.) mamy przekonanie, że praca wykonywana tu jest na najwyższym poziomie i pacjenci z Ukrainy mogą we względnie komfortowych warunkach dotrzeć do docelowego miejsca leczenia. Ideą tego miejsca jest to, żeby pacjentom, którzy przyjeżdżają z różnych stron Ukrainy, zapewnić leczenie również w innych krajach europejskich, nie tylko w Polsce – powiedział Adam Niedzielski..

Medevac Hub finansowany jest w ramach unijnego mechanizmu ochrony ludności. Jego działanie wpisuje się w program ewakuacji medycznej dla pacjentów z Ukrainy. Centrum tranzytowe przy lotnisku w Jasionce poprowadzi medyczny zespół ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Oprac. na podst.: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także