Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

W Świętokrzyskiem pilnie potrzebna krew. Brakuje prawie wszystkich grup

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 9 kwietnia 2024 12:30

W Świętokrzyskiem pilnie potrzebna krew. Brakuje prawie wszystkich grup - Obrazek nagłówka
fot. RCKiK Kielce | Facebook
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się do krwiodawców z apelem o honorowe oddawanie krwi. Brakuje prawie wszystkich grup. Krwiodawcy mogą liczyć na dodatkowe zachęty, m.in. bilety na mecze piłki ręcznej.

RCKiK w Kielcach przypomina, że dar krwi jest pilnie potrzebny chorym, w tym dzieciom z oddziałów hematologicznych, pacjentom z chorobami nowotworowymi, krwotokami, poszkodowanym w wypadkach, czekającym na operacje oraz dializowanym.

Krew można pozyskać wyłącznie w formie donacji, dlatego tak istotne jest zmobilizowanie krwiodawców do odwiedzenia centrum lub jego oddziałów terytorialnych. Dawcą może być każda zdrowa, pełnoletnia osoba o masie ciała powyżej 50 kg.

Krwiodawcy po oddaniu krwi standardowo przysługują: dwa dni wolnego w pracy lub miejscu nauki – w dzień pobrania i dzień po nim, zwrot kosztów dojazdu do placówki służby krwi, a także 9 czekolad. W stolicy świętokrzyskiego dawcy otrzymują też 30-dniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie Kielc. Teraz, aby jeszcze bardziej zachęcić mieszkańców do oddawania krwi, RCKiK ma do rozdania bilety na domowe mecze piłki ręcznej z udziałem superligowej Industrii Kielce, imprezy targowe Targów Kielce, a także produkty spożywcze PSS Społem Kielce.

Szczegóły można znaleźć na stronie RCKiK w Kielcach oraz jego profilu na Facebooku.

Podobne artykuły

Siedziba_NIK_-_front
Kontrola NIK

Krwiodawstwo: Jest dobrze, ale...

13 czerwca 2024
krew
16 lutego 2024
krew
20 listopada 2023

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także