Medycyna łączy siły z nowymi technologiami

Konferencja MEDmeetsTECH 7 listopada na GPW w Warszawie!
Medexpress 2019-10-31 18:48

Nowe technologie wspierające prace lekarza przestają być nowością, a stają się codziennością. Tele KTG, okulary do rozszerzonej rzeczywistości czy algorytm podpowiadający diagnozę to tylko niektóre z nich. Jak wyglądają najnowocześniejsze rozwiązania dla medycyny? O tym, jakie zmiany szykują się na rynku innowacji będzie można dowiedzieć się 7 listopada w czasie IX edycji MEDmeetsTECH w Warszawie.

Wydarzenie, którego nie można ominąć

Jak mówi dr Łukasz Kołtowski, „Najlepsze innowacje powstają na styku kilku światów, w trakcie spotkań, dyskusji, inspirujących opowiadań. Do tego potrzebne są miejsca takie jak to!” MEDmeetsTECH to konferencja łącząca środowisko medyczne z biznesem i nowymi technologiami. Startupy, lekarze, naukowy a także firmy farmaceutyczne znajdują tutaj przestrzeń do wymiany poglądów, doświadczeń oraz nawiązywania współpracy.

Trendy i najciekawsze urządzenia medyczne

Tematyka listopadowej edycji oscyluje wokół urządzeń medycznych. Uczestnicy poznają najnowsze trendy a także sami zobaczą i będą mieli szansę przetestować innowacyjne urządzenia.

W specjalnej strefie będzie można zobaczyć i przetestować MediBox – telemedyczny kiosk, który ma pomagać pracownikom dużych firm w monitorowaniu stanu zdrowia każdego dnia. Kioski mają znajdować się w biurach i pozwalać na zmierzenie ciśnienia czy sprawdzenie poziomu glukozy we krwi.

Na scenie głównej dr n. med. Piotr Szydlik zaprezentuje Evispine. Są to bioinżynieryjne krążki międzykręgowe wykonane z komórek macierzystych, które mają pomóc w leczeniu schorzeń kręgosłupa.

Uczestnicy poznają bliżej także bioniczną rękę od vBionic, diabetologiczną inteligentną opaskę GlucoActive a także urządzenie Higo łączące w sobie funkcje termometru i stetoskopu. Aether Biomedical zaprezentują ruchomą protezę ręki a NeuralEP urządzenie do diagnostyki niedosłuchu.

Nowoczesna kardiologia na scenie

Konferencję otworzą dwa wykłady medyczne. Pierwszy z nich na temat innowacji z perspektywy lekarza przedstawi dr hab. n. med. Michał Zembala, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. dr n. med. Grzegorz Suwalski wraz z Przemysławem Furdalem przybliżą Projekt HEART SENSE – nowe urządzenie kardiochirurgiczne, które pozwala na zmniejszenie ryzyka w czasie operacji.

O MEDmeetsTECH

Najbliższa edycja odbędzie się 7 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to już IX edycja konferencji gromadzącej najciekawsze innowacje technologiczne w medycynie. Więcej informacji, program oraz rejestracja dostępne są na stronie konferencji: https://medmeetstech.com/listopad2019

Źródło: informacje prasowe

PDF

Zobacz także