Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

We Wrocławiu dyskutowano o jakości kształcenia

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 kwietnia 2023 09:43

We Wrocławiu dyskutowano o jakości kształcenia - Obrazek nagłówka
W budynku Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu rozpoczęła się konferencja „Nowoczesna edukacja medyczna odpowiedzią na potrzeby zdrowotne społeczeństwa”, organizowana przez Konferencję Rektorów Akademickich Uniwersytetów Medycznych.

Wydarzenie jest wstępem do opracowania rekomendacji i listy dobrych praktyk, które pozwolą na wdrożenie odpowiednich działań dla zapewnienia jakości procesów kształcenia na kierunkach medycznych. W konferencji biorą udział przede wszystkim przedstawiciele uczelni kształcących studentów na kierunkach medycznych, samorząd lekarski, a także wiceminister zdrowia Piotr Bromber i wiceminister Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek.

Panele dyskusyjne poświęcone są standaryzacji procesu kształcenia, edukacji interprofesjonalnej, narzędziom nowoczesnej edukacji i komunikacji z pacjentem. Po sesji dyskusyjnej rozpoczną się prace w grupach roboczych, dotyczące rekomendacji KRAUM odnośnie kształcenia w zawodach medycznych, informatyzacji procesu kształcenia, kompetencji dydaktycznych i procedur jakości kształcenia.

Podobne artykuły

iStock-579422908
Kształcenie lekarzy

Ministerstwo Zdrowia „ma dylemat”…

24 kwietnia 2024
Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (3)
24 kwietnia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także