Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Australia: żarty na bok, jesteś aresztowany

MedExpress Team

Kalina Gierblińska

Opublikowano 25 marca 2020 10:12

Australia: żarty na bok, jesteś aresztowany - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Kiepski dowcip skończył się aresztowaniem.

O tym, że obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest poważna, wie każdy. Nie każdy jednak potrafi wytrzymać związane z tym napięcie bo jak inaczej wytłumaczyć incydent, do którego doszło w Australii? W nadmorskim mieście Coffs Harbour kiepski dowcip skończył się aresztowaniem.

We wtorek młody mężczyzna poszedł na komisariat policji w towarzystwie kolegi. Zbliżył się do 71-letniej policjantki i zaczął na nią kasłać, mówiąc że jest nosicielem COVID-19. Całe zdarzenie filmował jego towarzysz. Posterunek policji został od razu zamknięty i wprowadzono protokoły izolacyjne. Funkcjonariuszom udało się sprawdzić dane mężczyzny. Okazało się, że nie był chory. W Australii jest już ponad 2000 osób zainfekowanych koronawirusem. Mężczyzna został oskarżony o prześladowanie lub działanie z zamiarem spowodowania strachu przed krzywdą fizyczną oraz utrudnianie wykonywania czynności funkcjonariuszowi policji. Został zwolniony za kaucją z nakazem stawienia się w sądzie w maju.

Wirus coraz częściej skłania Australijczyków do podobnych „żartów”. National Australia Bank potwierdził informację o zwolnieniu pracownika, który przedstawił sfałszowany pozytywny wynik testu na koronawirusa, co doprowadziło do ewakuacji całego biura.

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.