Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

PPOZ do pacjentów: noście maseczki w przychodniach. Chory lekarz, to… brak lekarza!

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 20 listopada 2023 14:00

PPOZ do pacjentów: noście maseczki w przychodniach. Chory lekarz, to… brak lekarza! - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują o noszenie maseczek w przychodniach. – Po pierwsze mogą uratować życie, a po drugie – zapobiec paraliżowi w służbie zdrowia, czego żaden pacjent nie chciałby przechodzić ponownie. Pamiętajmy: chory lekarz to… brak lekarza! Chora pielęgniarka to… brak pielęgniarki! – podkreśla Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Obowiązek noszenia maseczek został już w Polsce zniesiony, również w placówkach ochrony zdrowia. Było to jedno z najdłużej obowiązujących obostrzeń w związku z pandemią. Społeczeństwo tę decyzję przyjęło z ulgą. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w ostatnich tygodniach znów rośnie liczba zakażeń, również infekcji wywołanych COVID-19. Lekarze PPOZ apelują o powrót do maseczek w przychodniach.

– Koronawirus wciąż się mutuje, a kolejne warianty wykazują się większą zakaźnością i rozprzestrzeniają się szybciej niż poprzednie. Jak chociażby ostatni Kraken (odmiana Omikronu), który obecnie dominuje w Polsce. Zabija kilka osób dziennie. Nasze przychodnie pękają w szwach od pacjentów z objawami grypopodobnymi, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo zakażenia się w kolejce do lekarza, albo w gabinecie lekarskim! Już w tej chwili wiele naszych koleżanek i kolegów – z powodu infekcji – przebywa na zwolnieniach. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych, nośmy maseczki w przychodniach. Bo dojdzie do sytuacji, że nie będzie miał kto nas leczyć – ostrzega Bożena Janicka.

Oprac. na podst.: Komunikat PPOZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także