Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Lekarze mogą przebierać w ofertach pracy. Czy pieniądze są dla nich głównym wyznacznikiem?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 17 lutego 2021 11:32

Lekarze mogą przebierać w ofertach pracy. Czy pieniądze są dla nich głównym wyznacznikiem? - Obrazek nagłówka
Trwają prace nad projektem przepisów, który będzie podstawą do opracowania nowych propozycji płac w ochronie zdrowia. Minister zdrowia chce znieść wszystkie dodatki do pensji, które w ciągu ostatnich lat przyznano medykom. O tym, jak powinna wyglądać siatka wynagrodzeń dla medyków w Polsce - opowiedział Medexpressowi lekarz - rezydent Filip Płużański.

Filip Płużański:

Ujednolicenie pensji w ochronie zdrowia nie jest złym pomysłem. Wszystko zależy od wysokości pensji. Nareszcie zauważono, brakuje lekarzy, pielęgniarek w szpitalach AOS, poradniach lekarskich, POZ. Myślę, że w najbliższych latach będzie to trudny orzech do zgryzienia.

Lekarze mogą przebierać w ofertach pracy. Poza zarobkami dużą rolę odgrywa organizacja pracy, czas wolny podczas wybierania miejsca pracy. Medycy przekraczają z reguły 48 godzin tygodniowo. Powinniśmy dążyć do norm europejskich. Przykładowo we Francji tydzień pracy u lekarzy wyglądać zupełnie inaczej niż u nas. Po południu mają czas dla siebie, dla rodziny. W Polsce ze względu na dużą ilość pracy, nie ma takiej możliwości.

Mam nadzieję, że nakłady na ochronę zdrowia zostaną zwiększone.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.