Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Na oddziale zakaźnym łomżyńskiego szpitala jest pełne obłożenie

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 26 października 2020 13:33

Na oddziale zakaźnym łomżyńskiego szpitala jest pełne obłożenie - Obrazek nagłówka
Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
- W przypadku większej liczby zakażeń i braków kadrowych niewykluczone jest czasowe wstrzymanie pracy na oddziale zakaźnym w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - powiedziała Medexpressowi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości.

.
Epidemia koronawirusa ciągle zbiera śmiertelne żniwo. W poniedziałek MZ poinformowało o 10 241 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W wielu szpitalach sytuacja jest dramatyczna. Brakuje w nich nie tylko łóżek, respiratorów, ale także pielęgniarek i lekarzy. O tym, jak radzi sobie podczas walki z epidemią koronawirusa Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - opowiedziała Medexpressowi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. jakości.

Jolanta Gryc poinformowała, że na oddziałach II poziomu zabezpieczenia Covid -19 (oddział płucny i zakaźny) jest praktycznie przez cały czas pełne obłożenie. - Na polecenie wojewody podlaskiego podjęto działania w kierunku utworzenia nowego oddziału dla pacjentów w zakresie chorób wewnętrznych z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia Covid-19 - wyjaśniła Gryc.

Hospitalizowani pacjenci są często w starszym wieku. Są obciążeni chorobami współistniejącymi, wymagają pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności.

Zdaniem Jolanty Gryc personel medyczny odpowiedzialnie podchodzi do swoich obowiązków. - Personel pielęgniarski i lekarski jest przemęczony. Zastanawia się, czy starczy rąk do pracy przy rosnącej liczbie zachorowań i zagrożenia absencji chorobowej czy kwarantanny wśród personelu. Obawia się też o swoich najbliższych - powiedziała Gryc.

Dodała, że kwarantanny i zakażenia w obecnej sytuacji dynamicznego rozwoju pandemii są nieuniknione. - Podejmujemy działania i wdrażamy procedury epidemiologiczne, aby pojedyncze zakażenia nie rozszerzały się i nie miały wpływu na zachowanie ciągłości pracy poszczególnych oddziałów i szpitala. W przypadku większej liczby zakażeń i braków kadrowych niewykluczone jest czasowe wstrzymanie pracy oddziału - tłumaczyła Gryc.

Na chwilę obecną Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ma zachowaną płynność finansową.

Podobne artykuły

Msolecka
Felieton Małgorzata Solecka

Zakupy covidowe. Coś tu pachnie

27 lutego 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Nuvaxovid
4 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także