Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie
banner

Nidzicka stomatolog usłyszała 1532 zarzuty

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 7 kwietnia 2023 12:38

Nidzicka stomatolog usłyszała 1532 zarzuty - Obrazek nagłówka
Fot. iStock/Getty Images
1532 zarzuty usłyszała 38-letnia stomatolog z Nidzicy. Kobieta wykazując w dokumentacji ponad 500 pacjentów usługi dentystyczne, których faktycznie nie wykonała, spowodowała straty w wysokości ponad 278 000 zł na szkodę NFZ. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Materiał zgromadzony przez nidzickich kryminalnych dał początek sprawie nieuczciwej stomatolog z Nidzicy. Policjanci pracowali nad nią od drugiej połowy 2021 roku. Z ich ustaleń wynikało, że 38-letnia lekarka składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. W toku śledztwa policjanci ustalili ponad 500 pokrzywdzonych, w karty których w okresie od maja 2019 r. do lutego 2022 r., dentystka wpisywała niewykonane usługi. Było to m.in. znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie lekarskie kontrolne. Leczone według niej miały być nawet te zęby, których niektórzy pacjenci od lat już nie posiadali. Mieszkanka Nidzicy swoją przestępczą działalnością spowodowała straty na łączną kwotę ponad 278 000 zł na szkodę NFZ.

38-letnia stomatolog usłyszała 1531 zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej i 1 zarzut oszustwa. W trakcie czynności zabezpieczono mienie podejrzanej w wysokości 100 000 zł. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.