Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Uwaga na fałszywe bony lekowe

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 13 marca 2024 09:25

Uwaga na fałszywe bony lekowe - Obrazek nagłówka
Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
W mediach społecznościowych pojawiają się informacje o rzekomo wydawanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia bonach lekowych lub kartach podarunkowych do aptek. NFZ ostrzega, że to oszustwo oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

Centrala NFZ informuje, że odbierane są niepokojące sygnały od pacjentów o bonach lub kartach podarunkowych, które rzekomo wydaje Fundusz.

„W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać taką kartę, o wartości np. 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Ostrzegamy, to oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy!”, pisze na swojej stronie internetowej NFZ i przypomina, że nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek.

Nie należy więc klikać w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. Może się to skończyć kradzieżą danych osobowych i pieniędzy.

Wiarygodne i prawdziwe informacje na temat świadczeń medycznych, w tym dostępu do leków refundowanych, znaleźć można na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na infolinii NFZ – 800 190 590.

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także