Subskrybuj
Logo małe
Szukaj

Nowy dyrektor w resorcie zdrowia. Agnieszkę Molendę-Wiśniewską zastąpił...

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 3 sierpnia 2026 12:15

Dr Michał Chrobot został dyrektorem Departamentu Opieki Koordynowanej w Ministerstwie Zdrowia. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Molendę-Wiśniewską.
Nowy dyrektor w resorcie zdrowia. Agnieszkę Molendę-Wiśniewską zastąpił... - Obrazek nagłówka
fot. Igor Kohutnicki

Ministerstwo Zdrowia ma nowego dyrektora Departamentu Opieki Koordynowanej. Stanowisko objął dr Michał Chrobot, zastępując Agnieszkę Molendę-Wiśniewską.

Dr Michał Chrobot jest doktorem nauk o zdrowiu w zakresie zdrowia publicznego, magistrem prawa oraz ekonomii. Specjalizuje się w finansowaniu i zarządzaniu w ochronie zdrowia, a także w rozliczaniu świadczeń zdrowotnych, kontraktowaniu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz organizacji i zarządzaniu podmiotami leczniczymi. Pełni funkcję prezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych oraz jest członkiem Stowarzyszenia Menedżerów Ochrony Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Departament Opieki Koordynowanej odpowiada za przygotowywanie i wdrażanie rozwiązań dotyczących organizacji opieki koordynowanej, ze szczególnym uwzględnieniem systemów opieki onkologicznej i kardiologicznej. Do jego zadań należy m.in. koordynacja programów wieloletnich w tych obszarach, obsługa Krajowej Rady Onkologicznej i Krajowej Rady do spraw Kardiologii, prowadzenie rejestrów medycznych oraz nadzór nad realizacją programów finansowanych ze środków krajowych i unijnych.

Departament uczestniczy również we wdrażaniu reform w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, wspiera rozwój opieki koordynowanej, inicjuje wdrażanie nowoczesnych technologii medycznych oraz współpracuje z Agencją Badań Medycznych i instytutami badawczymi w zakresie rozwoju innowacji w ochronie zdrowia.

Zródło: MZ

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie o pracę za darmo

Lub znajdź wyjątkowe miejsce pracy!

Najciekawsze oferty pracy (przewiń)

Zobacz także