Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Polska Misja Medyczna pomaga w walce z COVID-19 w Indiach

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 maja 2021 11:46

Polska Misja Medyczna pomaga w walce z COVID-19 w Indiach
 - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Indie to obecnie kraj najtragiczniej dotknięty przez koronawirusa. W minioną niedzielę liczba zgonów w wyniku Covid-19 wzrosła o rekordowe 3689, łącznie zmarło już ponad 220 tysięcy osób. Na miejscu brakuje tlenu i urządzeń medycznych. Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę środków na zakup koncentratorów tlenu i dostarczenie go do Indii.

Sprowadzony sprzęt medyczny trafi do regionów, w których w ubiegłym tygodniu znacznie wzrósł poziom zachorowań, m.in. Uttar Pradesh i Bihar. Władze w tych stanach rozpoczęły prace nad utworzeniem tymczasowych placówek dla osób, które nie otrzymają pomocy w przepełnionych szpitalach. Wybrane regiony należą do gęsto zaludnionych i ubogich, mają również słabo rozwiniętą infrastrukturę medyczną, co utrudnia skuteczne udzielanie pomocy.

Ze względu na poważne niedobory tlenu, niezbędne jest skierowanie międzynarodowego wsparcia i zapewnienie sprzętu w miejscach z największym zapotrzebowaniem. W wyniku pogarszającej się sytuacji epidemicznej, część regionów w kraju wdrożyły ograniczenia, a rząd zastanawia się nad ponownym wprowadzeniem ogólnokrajowego lockdownu.

Do pomocy w walce z koronawirusem skierowano studentów medycyny i stażystów, w prowizorycznych szpitalach pomagają wolontariusze. Kolejne kraje decydują się na zaostrzenie restrykcji dla osób przylatujących z Indii, również własnych obywateli. Niestety eksperci podkreślają, że fala zachorowań będzie wzrastać.

Polska Misja Medyczna odpowiada za wybór i zorganizowanie wysyłki niezbędnego sprzętu medycznego do Indii. Na miejscu odbiór i dystrybucję będzie koordynować Human Circle Foundation, która w czasie pandemii dostarcza doraźną pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom kraju. Indyjska organizacja będzie także odpowiadać za bieżące monitorowanie potrzeb w wybranych lokalizacjach. Współpraca polskiego stowarzyszenia z lokalnym partnerem pozwoli zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby w dramatycznej sytuacji, w której znalazł się kraj. Pomagać można przekazując środki poprzez stronę Polskiej Misji Medycznej: https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency

inf pras

Podobne artykuły

iStock-1248309492
20 lipca 2023
iStock-1201254899
Światowy Dzień Zdrowia

Ukraina drugą Syrią?

6 kwietnia 2022
iStock-1221601765
1 marca 2022

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.