Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szczepionka na grypę trafi do państwowej rezerwy?

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 16 sierpnia 2021 11:55

Szczepionka na grypę trafi do państwowej rezerwy?  - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie rezerwy szczepionek oraz innych immunologicznych produktów leczniczych, stosowanych w razie wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

W uzasadnieniu podano, że celem projektowanego rozporządzenia jest rozszerzenie katalogu zakresowego szczepionek stanowiących rezerwę na wypadek stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii o szczepionkę przeciw grypie sezonowej dedykowanej na sezon 2021/2022.

W ocenie projektodawcy jest oczywiste i pożądane, aby w mającym miejsce stanie epidemii SARS-CoV-2 szczepionka przeciw grypie weszła w skład rezerwy a w związku z tym, aby do zasad dystrybucji tej szczepionki miały zastosowanie przepisy zmienianego rozporządzenia.

Celem projektu jest również wskazanie dystrybutora centralnego w stosunku do rzeczonych szczepionek, który na zlecenie ministra właściwego do spraw zdrowia będzie przechowywał szczepionkę. Dystrybutorem centralnym będzie Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Szczepionki będą dystrybuowane przez podmioty wykonujące działalność polegającą na prowadzeniu hurtowni farmaceutycznej w szczególności prowadzenia transportu, którego wykonywanie jest immanentnie związane z tego rodzaju podmiotami, które posiadają w tym zakresie niezbędne przygotowanie, z wyłączeniem możliwości podzlecania przechowywania, oraz z zastrzeżeniem możliwości podzlecania transportu za zgodą dystrybutora centralnego.

źródło: https://legislacja.gov.pl/projekt/12350102

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także